Засновниця спільноти «Еко-логічно» житомирянка Надія Миколаєнко поділилася досвідом сортування сміття (ФОТО)

Забруднення пластиком довкілля наносить велику шкоду, як для природи, так і для всіх живих організмів. Токсини, які виділяє пластик, викликають загибель рослин і тварин як на суші, так і у воді, а також є причиною багатьох хвороб людей. Наприклад, хлорований пластик здатний виділяти хімічні речовини, які йдуть в ґрунт, потрапляють в підземну воду, а потім і в свердловини, з яких беруть воду для пиття.

«Я жахнулася, коли прочитала інформацію про те, що у середньому 400 кг побутових відходів за рік кожна людина викидає на полігони, які в основному є несанкціоновані, і про те, що територія України завалена сміттям площею 4,5 млн футбольних полів. Тяжко навіть уявити собі ці масштаби, і це так щороку! Тому я задала собі питання: як я можу покращити ситуацію з побутовими відходами? І відповідь знайшлася сама собою. Чотири роки тому наша сім’я вирішила ретельно сортувати і утилізовувати відходи», – розповідає житомирянка та засновниця спільноти «Еко-логічно» Надія Миколаєнко.

Дуже важливо правильно сортувати та утилізовувати пластикові відходи. Просто спалювати сміття – це не найкращий вихід, адже під час горіння полімерів виділяються небезпечні отруйні пари, здатні завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу і людині. Єдина здорова можливість вирішення проблем, які пов’язані з пластиковими відходами – переробка сміття і використання вторинного матеріалу.

 Де ж це можна зробити в Житомирі, розповість Надія Миколаєнко:

«Утилізація пластикових відходів – це жесть!  Те саме можна сказати і про здачу макулатури, скла. Якщо про пластик, то ми збираємо-назбируємо, пресуємо і відвозимо на Льонкова, 12 у «Пластикер Вест» або викидаємо у спеціалізовані баки «ГрінБін», однак у тих баках такий малий отвір і дуже незручно, бо призначено для пляшок, а не пакетів, напханих пластиком. Тому, коли як складеться, але сортуємо і утилізуємо обов’язково!»

Щоб оптимізувати процес переробки пластику, необхідно забезпечити грамотний розподіл і сортування сміттєвих відходів.

«Потрібно визначити місце у квартирі чи будинку, щоби поставити коробку і кидати туди пластик. Варто врахувати, що він має бути чистим, тому обов’язково промивати пляшки, пакети, а щоби не було запаху, то просушувати, і це не займе багато ресурсів, зате кожен такими вчинками рятує довкілля», – говорить Надія Миколаєнко.

Як зробити свій внесок у вирішення проблеми?

1.     Мінімізувати або взагалі не використовувати поліетиленові пакети. В світі давно існують екологічні альтернативи, з якими можна ходити в магазин, наприклад, багаторазові тканинні сумки та мішечки для продуктів.

2.     Не використовувати пластиковий одноразовий посуд, а знайти йому більш екологічний аналог, який є біорозкладним та не буде тисячоліттями лежати в ґрунті чи воді, забруднюючи їх.

3.     Не купувати воду в пластикових пляшках чи каву в одноразових стаканах. Замість цього носити з собою багаторазову пляшку або чашку і використовувати як альтернативу пластиковим речам.

4.      Важливо почати сортувати сміття і використані пластикові відходи правильно утилізувати, щоб не забруднювати ними довкілля.

Ці, на перший погляд, маленькі кроки, складають з себе рух до усвідомленого споживання і збереженню життя майбутніх поколінь.

Автор: Аліна Харченко

Будьте першим, хто прокоментував "Засновниця спільноти «Еко-логічно» житомирянка Надія Миколаєнко поділилася досвідом сортування сміття (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*