Житомирська міськрада приймає колег з Миколаєва: планують ділитися досвідом транспортних інновацій та інвестицій

Сьогодні, 14 квітня, у Житомирську міську раду повинні були приїхати колеги з Миколаєва. Робоча зустріч попри червону зону в Житомирі запланована для обміну досвідом новацій та управління в містах. Проте поки представники Миколаївської міськради затримувалися в дорозі, заступник міського голови Олександр Шевчук розповів журналістам Times.ZT про плани та очікування від такого спілкування:

“Попри карантинні заходи поїздка була спланована заздалегідь. Це (ред. будуть) представники міста Миколаєва – виконавчий комітет та кілька представників з профільних управлінь. В першу чергу, вони цікавляться процесом, який ми запустили в Житомирі з енергоефективності – це стосується впровадження електронного квитка та інших проєктів, які місто запустило в останні кілька років. Вони (ред. представники міськради Миколаєва) також готові презентувати невелику частину цікавого та нового, що запровадили в себе в місті. Тому це буде робоча зустріч, де будемо ділитись спільними проєктами. У нас міста географічно по-іншому розміщені. Миколаїв розвивається в іншому напрямку, тому цікаво з якими підходами вони працюють в тій же енергоефективності, з якими інвесторами, хто їхні партнери, а також поділитися досвідом з транспортних питань, закупівлі електробусів, адже вони (ред. Миколаїв) також беруть участь в таких проєктах Міжнародного банку. Міста повинні спілкуватися між собою для того, щоб скоротити шлях та час до реалізації самого проєкту”. 

Заступник міського голови також анонсував, що Житомирська міськрада планує провести аналогічні зустрічі з іншими містами для обміну досвідом. 

“Нещодавно були в Дніпрі. Один з основних досвідів – введення на базі нашої муніціипальної ісперкції інспекторів з порушення паркувань. Я думаю, що в тестовому режимі ми почнемо це вже у травні, а також щодо реалізації проєктів платних парковок”, – пояснив Олександр Шевчук. 

Якщо погодні умови не завадять, гостям з Миколаєва покажуть транспорт та “Прозорий офіс” (ЦНАП) в Житомирі. 

Адже наше місто серед перших в Україні запровадило е-квиток у березні 2017 року. І вже чотири роки поспіль житомиряни можуть дешевше та зручніше розраховуватися у громадському транспорті карткою житомирянина чи банківською карткою. На сьогодні вже 35% розрахунків за проїзд – безготівкові. У Житомирі планують взагалі відмінити готівковий проїзд, або ж скоротити його до мінімуму. Такий досвід дуже цікавий для Миколаївської міськради. Наступний крок – встановлення терміналів на зупинках громадського транспорту, адже поки продаж та поповнення транспортних карток (е-квитка) здійснюється у 24 магазинах на азупинках, через сайт www.transport.zt.ua та через 115 терміналів поповнення в магазинах міста. Найбільшою популярністю житомирський е-квиток користується у пенсіонерів (63,4% від загальної кількості споживачів). За рахунок впровадження е-квитка вдалося встановити валідатори в автобусах приватних перевізників та вести облік оплати приватних перевізників.

“Прозорий офіс” – цьогоріч установа у Житомирі запрацювала в тестовому режимі. Зараз працює електронна черга до працівників соціального захисту. Таким чином, є можливість регулювати потоки відвідувачів та уникати скупчень людей. Основна функція “Прозорого офісу” – забезпечити можливість отримання максимальної кількості послуг, котрі стосуються питань оформлення пенсій, отримання паспортів, реєстрації місця проживання тощо. На сьогодні в офісі вже працює термінал для самообслуговування, громадяни можуть сплатити рахунки безпосередньо на місці. Також облаштовано дитячу кімнату. 


Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська міськрада приймає колег з Миколаєва: планують ділитися досвідом транспортних інновацій та інвестицій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*