Марс атакує: житомирянин хоче летіти туди, звідки не повернеться (відео, фото)

Окрім анкети, бажаючі долучитися до проекту мали записати на відео звернення. Кожен кандидат пояснював організаторам, чому саме він є гідним для польоту на Марс. Важливе запитання, відповідь на яке мала звучати у відео: «Чи є у вас почуття гумору?» Може, все це грандіозний жарт – і в космос насправді ніхто не полетить?..

Є ще одна версія. Організатори планують транслювати з Марсу телевізійне реаліті-шоу. Уявляєте, які будуть рейтинги?!! І, нарешті, остання скептична версія: замість польоту буде реалістична комп’ютерна графіка, а шоу зніматимуть у павільйоні – приблизно так, як це було у культовому американському фільмі «Козеріг-1» (1977).

Що обіцяють організатори

Організатори проекту «Mars One» з Голландії планують здійснити експедицію на Марс. До першої сотні обраних претендентів, які потенційно можуть стати першими жителями «червоної планети», входить і наш земляк: житомирянин Сергій Якимов. На початку відбору заявок було 200 000! Остаточний рубіж – 24. Чи буде в їх числі Сергій – невідомо, але він має непогані шанси і вірить у щасливу долю.

Учасники повинні були пройти медичне обстеження та надіслати його результати організаторам на спеціальному бланку. Наступним кроком була співбесіда. Розмова відбувалася по Скайпу. Проводив співбесіду медичний директор «Mars One» Норберт Крафт. Для того, щоб поспілкуватися з кожним з обраних кандидатів, він витратив два місяці. Про що розмовляли з кандидатами – невідомо, адже розголошувати цю інформацію їм заборонено.

Після співбесіди Сергій потратив до сотні щасливчиків, з яких будуть обирати майбутніх «марсіан». Третій і останній тур – тест на психологічну витривалість, здатність вживатися з різними людьми та працювати над спільними завданнями. Після останнього випробовування в Голландії – 24 майбутніх «марсіанина» пройдуть підготовку до польоту. Тривалість підготовки – 10 років. Під час цього періоду учасники будуть навчатися вирощувати рослинність, добувати кисень та воду. Також вони мають отримати якісні знання з надання медичної допомоги, ремонтних робіт та роботи з комп’ютерним обладнанням.

Автор ідеї даного проекту голландець Бас Ландсдорп. Він оцінює лише перший етап колонізації Марса у 6 мільярдів доларів. Одним з джерел надходження грошей на реалізацію проекту, за планами Баса Ландсдорпа, має стати транслювання реаліті-шоу про відбір кандидатів, їх підготовку та безпосередньо відправлення на Марс. Але телевізійні професіонали не сумніваються, що шоу продовжиться і в космосі – адже саме там почнеться найцікавіше і найдраматичніше…

Щодо дати польоту, то вона з часом починає відстрочуватися. Спочатку роком першого польоту на Марс називали 2026 рік. В 2027 учасники проекту мали б уже висадитись на поверхні нової планети. В даний час підтверджують нову дату – 2031 рік. В 2032р.  вони прибудуть до пункту призначення та пробудуть там два роки. У 2034 планують здійснити наступне відправлення майбутніх жителів Марсу. І так кожні два роки. Основна причина затримки польоту за раніше оголошеними датами – фінансові труднощі.

Чого хоче Сергій Якимов

30-річний Сергій сьогодні, як і у своєму дитинстві, одержимий підкоренням космічного простору. Його не лякають перешкоди, які можуть трапитись на шляху до Марса. У шкільні роки юний «марсіанин» відвідував гурток астрономії та космонавтики. Багато часу проводив у житомирському музеї космонавтики.

Наука, вочевидь, так захопила хлопця, що він продовжив її освоювати і в університеті. В КПІ він вивчав системи керування літальними апаратами. Закінчивши навчальний заклад, Сергій не бажав зупинятися. Він почав працювати в Інституті космічних досліджень.

2013 року його життя зазнало великих змін. Сергій дізнався про існування проекту «Mars One» та захотів стати одним з його учасників. Щоб потрапити до проекту, спочатку хлопець заповнив анкету, яка була розміщена на сайті «Mars One». Питання поділялися на дві частини. В першій частині були питання з психологічним змістом, в іншій частині питання розкривали стиль і спосіб життя потенційного кандидата.

В рік першого польоту планують відправити на Марс перших поселенців у складі двох чоловіків та двох жінок. Збільшувати чисельність колонії планують кожні два роки. Кожного разу туди направлятимуть чотирьох нових людей. Так планують робити, доки число жителів на Марсі досягне 24-х. Кожен з «марсіан» повинен мати відмінне фізичне та психологічне здоров’я.

Зараз Сергій Якимов мешкає в США. В Лос-Анджелесі він вдосконалює свої знання з англійської мови та готується до польоту всього його життя. Батьки підтримують бажання чоловіка долучитися до проекту історичного значення. Свою сім’ю чоловік завести не може – адже знає, що після польоту більше ніколи не повернеться назад.

Назад дороги немає

Політ на Марс – це квиток в один кінець. Організатори проекту добре знають, як астронавти летітимуть, як приземляться примарсяться, з чого почнуть облаштування свого життя. Але ніхто навіть приблизно не уявляє, яким чином можна повернутися звідти на Землю.

Невідомо також, як довго зможе людина жити в агресивному інопланетному середовищі. На Марсі – лютий холод, їжі нема, питної води нема. Плюс висока радіація. Плюс відсутність звичної атмосфери та гравітації. Плюс катастрофічні бурани. Оптимісти вірять, що у таких умовах людина може прожити декілька років. Песимісти дають максимум декілька днів…

Напевно, багато людей хотіли б бути в числі перших колоністів Марсу. Але є й інша сторона медалі. Невідомо, чи долетять учасники проекту до планети. Невідомо, чи зможуть вони жити там тривалий період. Невідомо, чи вистачить їм засобів для існування, як вплине кардинально інше середовище на їхню свідомість, психіку та здоров’я.

На даний час немає відповіді щодо можливості розмноження майбутніх жителів колонії. Марс має значно нижчу гравітацію, а тому працівники медицини не можуть сказати, чи зможе людина розмножуватися в таких умовах. Медики вважають можливим зачаття, але процес розвитку плоду в таких умовах знаходиться під питанням.

Також невідомо, чи можна буде добувати на Марсі воду. Спеціалісти вважають, що з відра марсіанського ґрунту можна видобути літр води. Вода там перебуває у замерзлому стані. Та як підуть справи безпосередньо там – знову таки невідомо. Щодо харчування, то учасники їстимуть те, що будуть поставляти з Землі. Також вони повинні будуть вирощувати там рослини у спеціальному модулі, які потім зможуть вживати, як їжу. Звичайно, якщо умови дозволять їх виростити.

Але… Сергій налаштований позитивно. У нього немає страху. Він прагне працювати на благо цілого людства. І віддано вірить в ідею колонізації іншої планети.

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "Марс атакує: житомирянин хоче летіти туди, звідки не повернеться (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*