Починаючи з 1830-х рр., коли генерал-губернатором став М.С. Воронцов, Одеса стала розвиватися та забудовуватися: у місті стали з’являтися палаци, садиби, церкви та собори. Багато цікавих архітектурних споруд дійшли і до наших днів. Пропонуємо огляд найцікавіших старовинних садиб Одеси.
Воронцовський палац
Один із головних палаців Одеси. М. С. Воронцов дуже багато зробив для Одеси. 1829 року з’явилася його резиденція за проектом архітектора Ф. К. Боффо у класичному стилі.
Було збудовано цікавий комплекс: садибу-палац, колонаду-бельведер, стайню, гарний сад та Орлівський Корпус. Резиденція велично підноситься над містом і Чорним морем. Усередині Палац поділений на 3 частини: господарський поверх, княжий поверх та гостьовий поверх. Найкрасивіший за внутрішнім оздобленням поверх для гостей: він прикрашений ліпниною та позолотою, з кришталевими люстрами, гарними залами, більярдними, бальним залом.
Дім Потоцьких
Палац з’явився в 1826, над його проектом працював Ф. Боффо. Спочатку його господаркою була Ольга Потоцька, яка в майбутньому стала дружиною Наришкіна. Тут проводилися шикарні бали та прийоми.
Садиба дуже гарна зовні і всередині: вона оточена чавунними ґратами, стіни яскравого кольору з візерунками. Основний вхід прикрашений колонами. Тут був гарний сад із алеєю до Чорного Моря. Парадні зали з гарними стелями, підлога виконана з паркету. Є грот та печери з підземними ходами та пастками. Сюди пускають туристів під час екскурсії.
Палац Абаза
Палац одеського купця Абази був збудований у 1858 році у стилі французького бароко за проектом Л. Оттона. Палац був справді шикарний: гості піднімалися мармуровими сходами, танцювали в бальному залі з гарною стелею, прикрашеною ліпниною, вестибюль був зроблений у стилі ренесансу, величні колони та пілони прикрашали приміщення, скульптури у вигляді амурчиків радували гостей. Палац був добре описаний у книзі А. Дерибаса “Вся Одеса”.
Дізнатись продовження цього цікавого списку можна завдяки MyOd.info. Ви дізнаєтесь, кому ще Одеса може завдячувати архітектурними шедеврами, що дивують нас і сьогодні.
Будьте першим, хто прокоментував "12 старовинних садиб Одеси з їхніми короткими історіями від сайту MyOd.info"