Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models

5 скажених принтерів, які ламають людський мозок

«Скажений принтер» – стійка ідіома, популярна серед «офісних пацюків» (ще одна ідіома). Йдеться про пристрій, що друкує пласкі двовимірні зображення. Але тут ми говоримо про 3D-принтери, можливості яких виходять за рамки людського розуміння. Ці пристрої вже сьогодні створюють божевільні речі – і саме тому у заголовку ми не взяли слово «скажених» у лапки. А що буде завтра?..

До України будь-які інновації доходять не відразу. Вже у 60-х роках минулого століття домогосподарки США та Західної Європи масово користувалися телевізором, холодильником, пилососом та пральною машиною. Там це було нормою, натомість жінки колишнього СРСР могли лише мріяти про таку розкіш. Відставання від прогресу помітне й зараз. Наприклад, на Заході (та й у деяких країнах Сходу) 3D-принтери  впевнено входять у повсякденне життя. А у нас не кожен і чув про таку небувальщину.

3d-принтер друкуэ чашку | TIMES.ZT

То чим 3D-принтер відрізняється від звичайного? Найцікавіше – майже нічим. Принцип дії і 2D-принтера, і 3D-принтера однаковий: у нього завантажується матеріал. Тільки в офісному принтері цей матеріал – чорнила, а у 3D-принтері – будь-що. Будь-які неорганічні матеріали, будь-які органічні сполуки. «Чорнила» 3D-принтера можуть різнитися залежно від того, який саме продукт потрібно отримати на виході. Ми почнемо огляд з найуживанішого і найпростішого тривимірного принтера. Його українці можуть якщо не купити (зважаючи на досить високу ціну), то принаймні побачити у продажу. Отже…

3D-ручки, які «пишуть» пластиком

«Тату, купи мені цю гарненьку ручку!» Невинна забаганка може стати серйозною проблемою для сімейного бюджету – якщо ваша дитина захоче саме цю ручку. Пристрій працює за принципом 3D-принтера і надає можливість побудови об’ємних картин і створення тривимірних об’єктів. 3D-ручка для малювання використовує як матеріал пластик – саме він виходить із сопла, створюючи об’єкт, на який вистачить фантазії власникові.

3D-ручка друкує | TIMES.ZT

Найчастіше їх купують дітям – і справді, важко уявити собі дорослого, який бавиться, спостерігаючи за тим, як з-під його «пера» виходить квітка або кумедне звірятко. Але є й серйозніші тривимірні принтери з більш практичними функціями.

3D-кухарі, які готують їжу

Принцип їхньої дії простий: потрібно лише не помилитися із бажаними інгредієнтами. Смаколиків, які виготовляють у 3D, більш ніж достатньо. Це і печиво, і тістечка, і макарони, і гамбургери.

3D-друк їжі | TIMES.ZT

До речі: компанія BeeHex розробила для NASA 3D-принтер, що готує… піцу. Це дозволить астронавтам харчуватися у космосі, ніби у звичному земному фаст-фуді.

3D-принтер друкує бутерброд | TIMES.ZT

Компанія стверджує, що знадобиться лише декілька років, аби «озброїти» кожну кухню домашнім 3D-принтером. Як пророкують її засновники, стільки ж знадобиться на впровадження таких принтерів у кожен ресторан.

Харчові 3D-принтери | TIMES.ZT

Запитання тільки одне: навіщо? Адже створювати їжу руками швидше, простіше, надійніше – і значно дешевше.

3D-принтери, які зводять архітектурні споруди

Зовсім нещодавно, у жовтні 2017 року, в Нідерландах побудували перший бетонний міст, надрукований за допомогою 3D-принтера – значно більшого, звичайно, аніж 3D-ручка або кухонний 3D-принтер. Міст побудували лише за 3 місяці, і в тестовому режимі він витримав вагу у 5 тон – а це значно більше, ніж витримує звичайний міст.

Будівельний 3D-принтер | TIMES.ZT

Також за допомого 3D-принтерів зводять будинки. Їх уже декілька у Китаї та Дубаї, але в Європі досі не було – через суворі будівельні норми. Аж ось датська компанія розпочала виробництво тривимірних будівель, і скоро перша з них розкриє двері для відвідувачів – як надсучасний готель.

3D-принтери, які виготовляють «невидиму» зброю

Важко пригадати винахід, який би з часом не був обернений проти людства. Це стосується і 3D-принтерів. Поруч із приготуванням їжі та зведенням будівель, винайшли спосіб за допомогою 3D-принтера друкувати… частини пістолета, які легко зібрати докупи. Дізнавшись про це, журналісти англійського видання Daily Mail у 2013 році провели власне розслідування: за 36 годин зібрали пістолет із пластикових деталей, отриманих шляхом роздруківки на 3Д принтері. І пішли ще далі.

3D-принтер, що друкує зброю | TIMES.ZT

Вони запитали себе – чи звичайні пристрої з розпізнавання зброї в аеропортах і на залізничних вокзалах «просвітять» таку зброю, виявлять її наявність у потенційного кілера? З’ясувалося – ні, не виявлять. Журналісти не тільки пройшли «кордон» до потягу Eurostar, але й здійснили поїздку – з Лондона до Парижа в годину пік – з 3D-пістолетом у кишені. Експеримент удався. Пізніше науковці нібито розробили радар, здатний «побачити» 3D-пістолет. Але доморощені винахідники і не такі пристрої обходили. А тим часом в Інтернеті можна знайти креслення, користуючись якими, можна виготовити всі деталі зброї. І хоча Міністерство Оборони США намагалося заборонити їх розповсюдження, зрозуміло, що нова ера у виготовленні зброї вже розпочалася.

Біологічні 3D-принтери, які створюють частини людського тіла

На відміну від смертоносних принтерів, за допомогою яких можна роздрукувати «невидимий» револьвер, 3D-принтери покликані рятувати людське здоров’я та життя. На сьогоднішній момент на 3D-принтерах було надруковано вушні раковини – два роки тому в Китаї їх пересадили п’ятьом пацієнтам. У Китаї ж уперше пересадили дитині череп, створений на 3D-принтері.

Біологічний 3D-принтер | TIMES.ZT

Також світ вразили новини з Австралії: там була здійснена перша у світі операція, завдяки якій Рубен Ліхтер із Квінсленда знову зможе ходити. Йому було пересаджено нову гомілку, створену теж за допомогою біологічного 3D-принтера. Матеріалом для виготовлення нового органу слугують клітини тієї людини, для якої цей орган призначено. Таким чином, його відторгнення неможливе, а період реабілітації значно скорочується.

А що ж в Україні? В нашій країні 3D-друк використовується для виготовлення протезів (рук, ніг, суглобів) та в стоматології: друкують зубні протези, які ідеально підходять для щелепи пацієнта. Але варто зазначити: на відміну від закордону, де органи виготовляють з клітин самого пацієнта, у нас протези поки що друкують із фотополімерів…

Біологічний 3D-принтер друкує серце | TIMES.ZT

Загалом, перспективи біологічного принтингу грандіозні. Мегакорпорації вже працюють у цьому напрямку по всьому світу: Regen HU (Швейцарія),  Organovo, Cellink, Envision TEC, BioBots (США) тощо. Вони намагаються наблизити майбутнє – і зробити так, аби люди не помирали у чергах за органами тіла… Вчені обіцяють: уже через 20-30 років людям будуть доступні 3D-серце та 3D-печінка – життєво важливі органи. Важко уявити, скільки життів можна буде врятувати. І залишається сподіватися, що досягнення у цій сфері будуть успішнішими, аніж численні (невдалі поки що) спроби віднайти дієві ліки від раку та СНІДу.

Юлія НЕСТЕРЕНКО

Читайте також інший матеріал цього автора: Як розбагатіти на стартапах?

Будьте першим, хто прокоментував "5 скажених принтерів, які ламають людський мозок"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*