День народження смайла: 55 років з посмішкою

Людина відрізняється від тварин саме тим, що вміє виражати різні емоції через розмаїту міміку.  Ми передаємо близько 80 % інформації під час розмови своєму співрозмовнику саме через міміку та жести, тобто невербально. А як же тоді бути в інтернет-переписці? Яким чином показати співрозмовнику свій настрій? Для цього свого часу і були створені смайли.

Мабуть, одним з перших проявів невербального письма (живопису) можна вважати розписи на скелях стародавніх людей. Вони зображали свої звички, побут, думки та інше, аби передати їх своїм нащадкам.

У теперішні ж часи найпопулярнішим невербальним засобом спілкування є смайл. 19 вересня якраз і вважається Днем народження «смайла».

Смайли, або емоджі (емограмми) – це значки, що складаються з букв, цифр і знаків. Вони виражають ту або іншу емоцію.

Примітно, що перший смайл з’явився задовго до виникнення Інтернету – у 1963 році у США з приводу злиття двох страхових компаній художник Харві Болл намалював першу усміхнену пику, яку помістили на значках працівників компанії.

«Ніколи ще в історії людства та мистецтва не було жодного творіння, яке поширилось настільки широко, що приносило стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, що стало зрозумілим всім», Харві Болл.

А в 70-х роках смайл набув неабиякої популярності. Його друкували на рюкзаках, олівцях, марках, одязі… Вироби зі смайлами приносили великі гроші їх продавцям.

Проте запатентовано смайл було значно пізніше. У 1971 році француз Франклін Лоуфрані запатентував свій торговий знак у 80-ти країнах світу.

А от перший смайл у всесвітній мережі Інтернет з’явився саме 19 вересня 1982 року. Професор приватного університету у штаті Пенсільванія, що у США, Скотт Фалман вперше у своїй переписці використав двокрапку, тире і закриту дужку – тобто смайл «посмішка».

Відтоді за 36 років існування, смайлик став незамінним супутником електронної переписки. Зараз ми й не уявляємо свого спілкування без цих потішних «мордочок», які видозмінилися та набули значно більших масштабів та форм за ці десятиріччя.

як виглядали смайли у різні роки

наш час

трошки про еволюцію 🙂

Коли ж співрозмовник не використовує смайли у переписці – це викликає подив та настороженість. Чи не поганий настрій, часом, у адресата?

Тетяна РІХТЕР


Читайте далі: Правила налаштування позитивного мислення

Будьте першим, хто прокоментував "День народження смайла: 55 років з посмішкою"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*