Станом на 30 квітня Житомирський обласний лабораторний центр виконав 1580 досліджень на COVID-19. Найбільше досліджень зразків провели житомирян, жителів міста Бердичева (досліджено 270 зразків) та Коростеня (180 зразків). Про це сьогодні, 30 квітня, повідомив головний санітарний лікар на Житомирщині Зіновій Парамонов. Він також зазначив, що днією з проблем, зокрема у Коростені, є те, що виробництва, де діагностують захворювання, продовжують працювати.
“У багатьох лікувальних закладах ще використовують швидкі тести, але спеціалістами доведено, що на сьогодні вони дають недостовірну інформацію. Тому масові обстеження, які проводяться в деяких регіонах, викликають багато проблем, адже людей з хибним позитивним результатом швидкого тесту направляють в лабораторний центр, який не може в найближчий час забезпечити виконання реакції для того, щоб можна було швидко провести обстеження людини”, – зазначив Зіновій Парамонов.
Він також наголосив, що основною проблемою центру є те, що на місці працюють лише 2 вірусологи і 2 підготовлених лаборанти, які виконують роботу за практично вісьмох вірусологів та 12-14 лаборантів.
“З таким навантаженням працюють люди в лабораторному центрі. У нас також є 3 апарати для діагностування коронавірусу, проте проблема не в кількості апаратів, а в підготовлених фахівцях. Сьогодні, щоб підготувати лікаря-вірусолога до виявлення вірусу, можна сказати з нуля, потрібно 3-4 місяці, а на лаборанта – близько півтора місяці. Зараз немає такої можливості, тому що лабораторний центр дуже навантажений”, – пояснив головний санітарний лікар.
За добу у лабораторному центрі не встигають опрацювати всі тести, що надходять. Зараз там існує черга – приблизно 200 аналізів. Для дослідження цієї кількості зразків потрібно 2 доби.
Нагадуємо, що на Житомирщині +2 хворих на коронавірус медичних працівника.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський лабораторний центр не встигає дослідити всі зразки хворих на COVID-19 через відсутність спеціалістів"