7 міфів про першу медичну допомогу, які можуть коштувати людині життя

7 міфів
7 міфів

Ви будете здивовані: раніше ви вважали, що надаєте першу медичну допомогу правильно, але як виявляється – навпаки, шкодили потерпілому. До Вашої уваги ТОП-7 міфів про невідкладну допомогу.

Побачивши, як людині стає погано, ми намагаємося надати першу медичну допомогу. Але важливо, щоб ця допомога була надана правильно та без ушкоджень для здоров’я людини. В таких випадках ми розгублюємося та не можемо справитися з надмірними емоціями. Українців, які уміють правильно надавати першу медичну допомогу дуже мало, запевняють медики. Адже, вчасна та правильна надана допомога може врятувати життя. Представляємо Топ-7 міфів, про найпоширеніші помилки при наданні невідкладної допомоги, які раніше ви вважали правильними.

Міф 1. Людина знепритомніла. Приведу до тями

Коли людина втрачає свідомість, дуже часто надаючи допомогу її намагаються привести до тями, поливаючи холодною водою, б’ючи по обличчю, витягуючи язик, чи даючи заспокійливе. Але виявляється – це не правильно, навпаки, така допомога може нашкодити здоров’ю.

Але як же потрібно діяти в таких ситуаціях?

Коли людина втратила свідомість перевірте її реакцію на голос чи дотик. Говоріть до неї та уважно стежте за її реакцією. Якщо людина ніяк не реагує – потрібно відхилити голову назад, щоб звільнити дихальні шляхи. Але ні в якому разі, це не можна робити, якщо є підозра на травми шийного відділу хребта. Відхиливши голову назад, перевірте дихання. Тримаючи одну руку на лобі непритомного, іншу кладемо на ділянку між ребрами та животом і нахиляємося до лиця потерпілого. Слідкуємо за диханням близько 10 секунд, якщо ж за цей час людина зробила 2-5 вдихів, це вважається нормальним диханням. Такого потерпілого потрібно повернути на бік у стабільне бокове положення. Якщо ж протягом 5 хвилин потерпілий не приходить до тями, слід негайно викликати швидку допомогу.

Міф 2. Вдавився? Поплескай по спині

©ukrhealth.net

Саме таким ми надаємо першу медичну допомогу людині, яка вдавилася, кусочком їжі, навіть не задумуючись, що так ми робимо лише гірше.

Насправді, потрібно нахилити потерпілого вперед, однією рукою тримаючи за корпус. Іншою рукою потрібно вдарити між лопатки 5 разів, кожного разу збільшуючи силу удару. Якщо це не допомагає, потрібно натиснути на ділянку сонячного сплетіння також 5 разів. Уразі не покращення стану здоров’я людини, починайте реанімаційні заходи та викликайте швидку.

©novadoba.com.ua

Міф 3. Опікся – насип сіль на рану

Отримавши опіки, нам радять насипати сіль на рану або помастити олією чи сметаною. Лити йод, спирт чи зеленку на рану, також не варто, це все не принесе ніякої користі. У такому випадку необхідно промити рану великою кількістю холодної проточної води.

Після чого, перев’язати стерильною пов’язкою, якщо опік більший за долоню, зверніться до лікаря травматолога.

 

Міф 4. При судомах  (еліптичному нападі) негайно витягайте язик

Коли в людини починається епілептичний напад, і надаючи першу медичну допомогу, майже завжди, витягують язик. Для цього запихають у ротову порожнину ложку, розтискаючи зуби силоміць. В дійсності, коли розпочинаються судоми необхідно, потерпілому покласти під голову, щось м’яке та переконатися, що в роті немає зайвих предметів. Ні в якому разі не можна силоміць відкривати рот, так ви тільки нашкодите здоров’ю потерпілого. Дуже часто після еліптичного нападу людина втрачає свідомість, тоді необхідно перевірити дихання та покласти в бокове положення.

Міф 5. Пішла кров із носа – закиньте голову назад

©likuvan.in.ua

Існує така думка, що коли із носа пішла кров потрібно закинути голову і кровотеча перестане йти. Це хибне припущення, на перший погляд в таких діях немає нічого небезпечного, насправді ж це може викликати серйозні проблеми із здоров’ям. Закинувши голову, кров буде стікати в носоглотку, а вслід у шлунок. Потрапляння крові в шлунок може викликати кров’яну блювоту.

Насправді ж потерпілому потрібно трішки нахилити голову вперед, запхнувши у ніздрі вату, змочену перекиснем водню.

Міф 6. Предмети у відкритих ранах? Негайно виймайте

Коли у потерпілого у тілі знаходиться сторонній предмет, а вам за спиною радять витягти його, не слухайте.

Запам’ятайте, не можна витягувати предмети з серйозних відкритих ран. Коли, навіть, в тілі людини стирчить проволока, не здумайте самостійно виймати її. По-перше може потрапити інфекція до рани, хоча це не саме страшне. По-друге – кровотеча, яку ви самостійно не зможете зупинити. Краще дочекайтеся лікарів.

©montsame.mn

Міф 7. Вкусила змія? Негайно накладіть джгут

Отримавши укус змії, дуже часто потерпілим надягають джгут, мовляв, щоб отрута не пішла по-всьому тілі. Насправді ж, джгут у таких випадках накладати заборонено, тому що це посилить ураження тканини отрутою, а після того як джгут зніметься, отрута, яка накопилася в одній точці розповсюдиться по-всьому організмі. Щоб вивести отруту з організму потерпілого, в перші 10 хвилин її потрібно відсмоктати. Пам’ятайте, відсмоктувати отруту не можна людині, у якої у ротовій порожнині наявні рани.

Наталія ІЖИЦЬКА

Читайте також: Як відрізнити грип від ГРВІ: поради лікарів та Домашня аптечка: які медикаменти повинні бути в кожній оселі

Будьте першим, хто прокоментував "7 міфів про першу медичну допомогу, які можуть коштувати людині життя"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*