Через ріст ринкової вартості газу ще кілька днів тому була ймовірність, що цьогорічні платіжки житомирян зростуть ледь не удвічі. Проте вже вчора, 30 вересня, Уряд підписав меморандум з місцевим самоврядуванням про те, що тарифи для населення залишаться на рівні минулорічних, а різницю компенсуватиме держава та місцева влада.
“Вчора в Києві на конгресі був підписаний меморандум між Урядом і місцевим самоврядуванням з приводу непідняття тарифів для населення. Перемовини були складні і не повністю цей меморандум компенсує нам збитки для бюджетів. І тут з державою та місцевим самоврядуванням фактично розділили відповідальність та фінансове навантаження, бо всі ми знаємо, що комерційна ціна на газ вже 30 тис грн за тисячу кубів. Держава для населення зафіксувала ціну на газ для теплокомуненерго на рівні 7 400 грн і ця різниця дуже велика в меншу сторону від комерційної ціни. Тому це дасть змогу нам пройти опалювальний сезон, не піднімаючи тариф, він залишиться на рівні минулого року. Тут держава вже частково компенсувала велику різницю по ціні на газ. Додатково до бюджетів міст спрямовується ще 4%. Ми чекаємо голосування у Верховній раді по змінах до бюджетного кодексу та до бюджету України. Ця сума в нас десь приблизно може компенсувати газ для населення”, – пояснив голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин.
Проте, якщо різницю між вартістю газу для населення та встановленою ціною на газ від Навтогазу компенсує державний бюджет, то різницю для бюджетних організацій, шкіл, садочків – мусить місцева влада. Тому у Житомирі збираються економити, адже втрати бюджету можуть скласти близько 100 млн грн. Вся надія на ТЕЦ, яку планують добудувати.
“Залишається ще інша сторона, бо в нас більше 10 млн кубів газу – це газ для бюджетних організацій, для наших шкіл, садочків. На вчора-позавчора нафтогаз не готовий був давати фіксовану ціну. Говорили про ціну 24 тис без ПДВ, різні варіанти були. Але вже при втручанні Президента й Офісу Президента Нафтогаз зафіксував ціну на рівні 13 600 – 14 900 без ПДВ. Зрозуміло, що це в два рази вище, ніж ціна минулого року, але все одно це в два рази нижче, ніж реальна ціна на ринку. Це питання економії, бо це десятки мільйонів гривень. 90-100 млн втрат для міського бюджету. Тому буде гостро стояти питання економії. Але ми все ж маємо надію, що найближчим часом ми запустимо нашу ТЕЦ, яка все ж частково нівелює нам цю різницю, і комунальне підприємство зможе заробити ці кошти”, – поділився Сухомлин.
Крім того, меморандум з Урядом також гарантує, що 56 підприємств по Україні, в яких арештовані рахунки, безумовно розблоковуються.
“Всі ми пам’ятаємо минулий рік, коли чотири місяці в нас були заблоковані рахунки. Навіть коли теплокомуненерго виграло суди, ще півтора місяці пішло на те, щоб розблокувати рахунки. Ще дуже важливо було те, що спочатку у договорах Нафтогазу наше ТКЕ повинне було робити передплату чи давати банківську гарантію, а це додаткове навантаження на бюджет, бо люди не платять наперед за опалення. Цю норму прибрали, прибрали також безумовне списання коштів. Воно залишилося тільки на рівні платежів населення. Якщо населення буде розраховуватися на рівні 70%, значить 70% за газ ми перераховуємо Нафтогазу”, – зауважив Сергій Сухомлин. Нагадуємо, що опалювальний сезон у Житомирі планують розпочати з 11 жовтня за умов, якщо середньодобова температура повітря становитиме нижче 8С протягом трьох днів.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі ціна на газ для населення залишиться на рівні минулорічної – укладено меморандум"