1X FAN models
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

У Житомирі збираються закупити продукти першої необхідності на 25 млн грн та навчатимуть спецбригади через масові повідомлення про замінування

Через надмірну кількість повідомлень про псевдозамінування, а також сьогоднішню евакуацію дітей з майже сотні навчальних закладів у Житомирі планують створити спеціальні групи, які слідкуватимуть за безпекою в школах, садочках та медичних установах. Планують також вжити додаткових заходів безпеки, зокрема йдеться про заміну сміттєвих баків на прозорі пакети, закріплення за кожним навчальним закладом поліцейського для максимальної швидкості реагування, розроблення алгоритмів дій при отриманні повідомлення про замінування та інше.

“Ми всі повинні розуміти, що ці повідомлення – це, на жаль, фактично відомі методи гібридної війни з боку Росії і за інформацією Служби безпеки України 99,9% цих повідомлень не можна відслідкувати. Як кажуть спеціалісти з кібербезпеки, цим переважно займаються російські групи. Все це направлено для того, щоб створити в Україні хаос, з одного боку, а з іншого боку, щоб люди в Україні постійно жили в стані напруги.  Але коли приходить повідомлення, ігнорувати це теж не можна”, – зауважив голова Житомирської міської ради Сергій Сухомлин. 

Він також розповів, що сьогодні, 24 січня, відбулася нарада міського управління поліції, поліцейських офіцерів громади, та дільничних інспекторів патрульної поліції, на якій відпрацьовували алгоритм життя в таких умовах:

“Кожен день виганяти дітей на вулицю на декілька годин ми просто не можемо собі цього дозволити”. 

Перекладати всю відповідальність на керівників навчальних закладів теж не будуть, відпрацьовують окремий алгоритм дій, який відрізнятиметься в залежності від кількості повідомлень про замінування та характеру таких повідомлень.

“Завтра ми збираємо на три години керівників всіх закладів і будемо доводити до них порядок реагування в тих чи інших ситуаціях з повідомленнями про замінування. В кожному закладі, це стосується шкіл, садочків, лікарні, поліклініки, будуть створені групи людей і для них разом з обласним управлінням поліції буде проведено навчання”, – сказав Сергій Сухомлин.

До навчання планують залучити близько 500 людей й розпочати заняття вже з 26 січня на базі Житомирської міськради. Навчання планують закінчити вже до кінця тижня.

“В залежності від повідомлення, керівник закладу буде приймати рішення про евакуацію чи не евакуацію людей. Але зрозуміло, що більшість ми все ж будемо робити евакуацію. Тут головне завдання, щоб термін цієї евакуації був не більше півгодини, бо і погодні умови відносно ненормальні, коли ми маленьких дітей будемо виводити на вулицю більше як на півгодини”.

За кожним навчальним закладом буде закріплений окремий поліцейський, який буде відповідати за те, щоб у разі отримання повідомлення про замінування якомога швидше прибути в той чи інший заклад. Крім цього, в середині закладу також будуть сформовані спеціальні групи, до яких входитимуть батьки та педагогічний колектив. 

“Батьки до нас звернулися ще деякий час назад з приводу того, щоб організувати в групі охорону шкіл чи садочків. Ми розуміємо, що охорона шкіл чи садочків у разі можливого теракту нічого не дасть. Навіть встановлення металодетекторів. Ми розуміємо, що в класі, у якому тривають навчання, у разі отримання повідомлення елементарно потрібно просто, щоб вчитель сказав дітям взяти свої речі в руки. Щоб в класі побачили зайву сумку. І всі додаткові моменти, наприклад, заміна сміттєвих урн біля шкіл на прозорі пакети та інше. Зараз ми це відпрацьовуємо та будемо доводити до керівників закладів, проводити навчання персоналу і батьків, які готові допомагати. У кожного є своя зона відповідальності”, – пояснив міський голова. 

Він також зауважив, що варіант дистанційного навчання буде неефективним, тому що ситуація може продовжуватися тривалий час.

“Завтра будемо проводити позачерговий виконком і відпрацьовувати моменти, які стосуються не тільки замінування, а й техногенних катастроф у лікарнях. Коли ми кажемо про якесь вторгнення Росії, то це може бути не військове вторгнення, а відключення стратегічних об’єктів, наприклад, відключення водоканалу, електричної енергії чи кібератаки на атомні станції. Можливе все що завгодно. В таких умовах у нас має бути запас продуктів харчування”, – наголосив Сергій Сухомлин.

З цієї причини Житомирська міськрада планує оголосити тендери   

на закупівлю продуктів харчування та продуктів першої необхідності для того, щоб сформувати на складах запаси й навіть підтримати населення в такий час. На це планують витратити 25 млн грн.

“Сьогодні комісії вже відпрацьовують всі скважини навколо Житомира. Але скважини є, а якщо не буде електричної енергії, ми не зможемо підняти воду. Тому відпрацьовується потужність насосів і можливість встановити генератори для того, щоб забезпечити водою населення”, – зазначив міський голова. 

Щодо необхідності евакуації хворих, то їх перевозитимуть в інші лікувальні заклади:

 “Можлива також ситуація, коли потрібно буде евакуювати хворих, які знаходяться на кисневій підтримці в бомбосховище на території лікарні. Сьогодні ми відпрацьовували забезпечення цього бомбосховища запасом води і генераторів, кисню в балонах, а також їжі”. 

Він також повідомив, що у разі, якщо на території школи, садочка чи лікарні буде виявлено підозрілі предмети, то при необхідності евакуації й більш тривалих термінах можливого перебування дітей на вулицях за школою чи садочком закріплять автобуси. Батьки автоматично будуть отримувати  повідомлення про це. 

“Частина батьків зможе забрати дітей одразу, а частина ні. Тому в нас вже визначені місця, куди автобуси приїжджатимуть і батьки знатимуть, куди ми забираємо дітей”, – заспокоїв мер міста. 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі збираються закупити продукти першої необхідності на 25 млн грн та навчатимуть спецбригади через масові повідомлення про замінування"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*