На Поліссі стартує операція «Первоцвіт – 2022», яка має на меті попередити випадки незаконної торгівлі та знищення об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України.
У Державній екологічній інспекції Поліського округу наголошують, що продаж і купівля Червонокнижних весняних квітів є порушенням законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших. А відтак тягне за собою адміністративну відповідальність.
Так згідно ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн;
- за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП);
- за один екземпляр незаконної зірваної Червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).
В рамках проведення операції «Первоцвіт» інспектори здійснюватимуть рейди щодо виявлення місць торгівлі та збуту первоцвітів, а також проводитимуть роз’яснювальну роботу серед населення.
Однак самі екологи зазначають, що для збереження Червонокнижник квіток найголовніше – відсутність попиту на них, і закликають громадян не купувати підсніжники, проліски, крокуси, шафран, сон-траву, анемони, примули, горицвіт та інші первоцвіти.
Нагадаємо також, що на Житомирщині браконьєри вбили червонокнижну вагітну лосиху.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині розпочинається операція протидії продажу первоцвітів"