Понад 200 тисяч українців із початку повномасштабної війни виїхали до Німеччини. Серед них – житомирянки Дарія та Наталія Габрук. У рідному місті дівчата займалися творчою діяльністю і зуміли направити свій талант в корисне русло, навіть перебуваючи за кордоном.
Кілька днів тому писанку, яку створили сестри, продали на благодійному аукціоні за 3700 євро. За ці кошти придбають продукти і сформують набори для захисників України.
“У мирному житті я – художник і дизайнер, сестра – ілюстратор, – відзначає Дарія Габрук. – Разом ми створюємо різні образи, займаємося дизайном одягу. Війна змусила змінити цей шлях, тож зараз перебуваємо у Німеччині. В Житомирі протягом перших 10 днів війни активно долучалися до різних волонтерських ініціатив, продовжуємо підтримувати друзів-волонтерів, у тому числі інформаційно. У Німеччині взялася проводити майстер-класи для дітей з України. Разом малюємо, цікаво проводимо час, спілкуємося. Це допомагає їм хоч на певний час відволіктися, отримати позитивні емоції. Також тут ми брали участь в акції у пам’ять про українських дітей, які загинули від рук російських окупантів. Напередодні Великодня з’явилася ідея розписати велике великоднє яйце. Так ми робили багато років поспіль у Житомирі. .
Їх можна було традиційно побачити на Михайлівській. З реалізацією допомогла місцева волонтерка – Оксана Шоорлеммер. Це українка з Луцька, яка з 20 років мешкає у Німеччині. Саме яйце, тобто основу для розпису, надав власник розважального центру в місті Шверін. Висота яйця – 1,10 м. Весь цей простір ми за 5 днів заповнили орнаментами і символами. Назва готової роботи – “Нескорена”.
Свою першу писанку Дарія написала ще у початковій школі під керівництвом вчительки образотворчого мистецтва й відтоді, зізнається вона, писанкарство – у її серці. У цій справі дуже важлива символіка, яку закладаєш, коли малюєш. Для своєї “Нескореної” обрали чисте і безхмарне небо, квітучі та родючі поля, дерево, будинок, світлу українку – символ молодої України, яка дивиться вперед, де війна вже позаду.
“Там вирує нове життя з нашою новою історією – сильних людей, могутніх воїнів, найкращих дітей. Дерево – символ сім’ї, зв’язок з пращурами, на ньому гніздо з птахами, які літатимуть вільно, так само вільно і ми себе почуватимемо. Будиночок – це наші домівки, наші традиції, наша культура, – продовжує Габрук. – Ми щасливі, що живі та щасливі, що продовжуємо робити добрі речі, які наближають нас до перемоги. Разом з тим, прославляємо свою країну, де б не опинилися. Доносимо до світу наше культурне надбання і традиції”.
Писанку “Нескорена” напередодні світлого свята продали з аукціону. Стартова ціна – 250 євро, фінальна – 3700. Зокрема, до збору долучилося кілька організацій: українсько-німецький центр “Січ” передав 1600 євро, бургомістр міста Грамбов – 1500 євро, президент міста Шверін – ще 400, а організація “Пляте Ліпте” – 200.
“Ці кошти направили на придбання продуктів для так званих “великодніх кошиків”. Їх передадуть українським військовослужбовцям. Частину продуктів купили в Німеччині, іншу – в Україні. Все залежить від наявності продуктів, які можемо чи не можемо купити в тій чи іншій країні, – пояснює житомирянка. У Львів відправили першу допомогу – 22 т, з якої і формуватимуть пакунки воїнам”.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "На підтримку армії: метрову писанку житомирянок на аукціоні в Німеччині продали за 3700 євро (ФОТО)"