Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange

Привид Києва, Джонсон, патріоти, партизани, волонтери і поляки: житомирянка створила патріотичну гру (ФОТО)

Ця гра поки без назви і лише в єдиному екземплярі, втім уже викликала справжній ажіотаж серед користувачів соцмережі. Вони готові купувати її і планують допомогти авторці знайти вихід на видавництво, яке візьметься розтиражувати таку актуальну нині гру, в основі якої реалії сьогодення України.

Житомирянка Жанна Ганько за допомогою цупкого паперу, кулькової ручки і ножиць вигадала та зобразила персонажів своєї гри. Від руки змалювала карту України. Готовий варіант надіслала подрузі за кордон. Та була змушена виїхати через війну і якраз святкувала День народження. Своїм подарунком похизувалася на сторінці у мережі Фейсбук і, окрім, «вподобайок» й схвальних відгуків у коментарях, отримала пропозиції щодо масового виробництва такої розваги.

«Ідея гри виникла раніше, коли під час обідньої перерви з колегами грали стратегічну гру «Маленький принц. Побудуй свою планету». Одразу захотілося створити щось своє, щоб грати було ще цікавіше і веселіше. Оскільки майже увесь час займає робота, то і думки крутилися навколо неї. Потім якось бажання «стихло», бо не було часу, та й не уявлялася гра чітко, треба було багато чого продумати, – згадує Жанна. – Коли у наші міста прийшла війна, багато моїх друзів почали покидати країну, рятуючи своїх дітей і батьків. У однієї такої подруги нещодавно був День народження, подумала про подарунок. Хотілося щось незвичне. Тоді в голові знову й сплили думку про власну гру. При цьому одразу так ясно постали всі українські образи, персонажі, символіка, тож їх залишалося лише виписати на папір і вже по плану малювати».

Жанна зізнається, що вигадати героїв було легко та швидко: вони були всі ці тижні у кожного перед очима в щоденних новинах. Саме так і з’явилися котик-патріот, котик-ЗСУ, котик-комунальник, котик-анонімус, котик ДСНС з песиком Патроном, котик-мольфар, волонтер, партизан, привид Києва, поляки і біженці, територіальна оборона, циган-тракторист, бабця з отруйними пиріжками, Борис Джонсон та інші. Щоправда, персонажі спочатку були без котиків – звичайні люди, герої і професії, які знаменують нинішні події в країні. Потім авторка захотіла до переліку додати ще й котика – символа домашнього затишку. Врешті вирішила, що у грі котиками будуть всі.

«З героями визначилася, а от з втіленням на папері… Витратила тижнів два, щоб систематизувати інформацію, дещо відфільтрувала. Наостанок лишалося вирішити як розмалювати гру, – продовжує Ганько. – Хотілося, щоб її можна було швидко відтворити, тому вийшла дещо схематичною. Планувала розфарбувати нашвидкуруч фломастерами, але подумалося, що нехай буде поки чорно-білою, а розфарбуємо, святкуючи перемогу. Тобто, у кінцевому варіанті є лише контури, які за бажанням кожен може розфарбувати самостійно. Прапори розфарбувала одразу. Загалом гра чудово підходить для сімейного дозвілля, але краще долучати діток, які вже вміють рахувати».

Максимальна кількість гравців – сім, але оптимальний варіант – три-чотири. Ходи відбуваються за годинниковою стрілкою. Перед гравцями 8 стосів карток: сім частин карти та одна купка персонажів. Важливо врахувати, що всі ці елементи займають значну площу, тож варто завчасно підібрати для цього зручне місце.

«Якщо грають втрьох, перший гравець бере з будь-якого стосу три картки, на яких зображені або частина карти з українською символікою, або персонаж. Він обирає на власний розсуд найкращу для себе картку, дві інші віддає своїм суперникам. Хід передається наступному гравцеві. Гра продовжується по колу доти, доки не буде складена вся карта і приєднані по чотири персонажі, – продовжує Жанна Ганько. – Потім підраховуються результати. Персонажі є вирішальними картками. Вони вказують, скільки балів заробить гравець за ту чи іншу символіку. Наприклад, якщо серед персонажів трапиться «Котик-бабця з отруйними пиріжками для ворогів», то за кожну паляницю, зображену на складеній карті, гравець отримає по два бали. «Котик ЗСУ» нагороджує трьома балами за кожен прапор та кожен тризуб, а «Котик-привид Києва» дає по два бали за банки з огірками та підбитий «руський воєнний корабель». Але серед символіки є ще й свої особливості. Наприклад, якщо трапиться калина, то щоб отримати винагороду, потрібно взяти персонажа «Котик-тероборона», але при цьому калини на карті має бути не більше 2-х зображень. Символ підбитого «руського воєнного корабля» також небезпечний, оскільки три таких зображення змушують перевернути усі картки, на яких він є, що анулює результати цих карток. «Котик-анонімус», навпаки, дає бали за відсутність, а саме відсутність символів тривоги на кожному тайлі. Багато «тривоги» також накопичувати не варто, оскільки в кінці гри, якщо у вас буде найбільше серед усіх «тривог», то всі вони сумуються і віднімаються від загального результату».

Досвід з створенням власної гри житомирянка називає цікавим. Відзначає, що скопіювати гру із цього варіанту, як дехто пропонує, не вдасться, адже все розрізано на картки. Втім, якщо будуть охочі, спробує намалювати гру ще раз із подальшим поширенням.

«Для мене особисто ця гра – подарунок і нагадування, що мою подругу тут, в Україні, чекають з нетерпінням. Згодом гра нагадуватиме нам про цей темний бік історії. Разом з тим, вона буде свідченням того, що навіть у такі страшні часи ми не розгубилися, навчилися ще більше цінувати один одного, пишатися своїми героями, співати свої пісні, гуртуватися, взаємодопомагати. Сподіваюся, що всі ці спогади залишаться з нами після перемоги», – констатує Жанна Ганько.

Юлія ДЕМУСЬ

Будьте першим, хто прокоментував "Привид Києва, Джонсон, патріоти, партизани, волонтери і поляки: житомирянка створила патріотичну гру (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*