Останні дні все частіше говорять про програму ленд-ліз, за якою Президент США має право постачати боєприпаси, техніку, стратегічну сировину та продовольчі товари для підтримки України у війні з росією.
Учора, 28 квітня, палата представників Сполучених Штатів більшістю голосів ухвалила закон про ленд-ліз та захист демократії в Україні.
Що таке ленд-ліз, і чим ця програма корисна Україні – розбираємося далі…
Історія
Варто зазначити, що програма ленд-лізу була використана двічі: вперше вона була запроваджена в березні 1941 року, на початку Другої світової війни. Вдруге – під час російсько-української війни в 2022 році для допомоги Україні.
Про що текст документу?
У документі йдеться про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення». Отже, Україна зможе отримувати необхідну військову та гуманітарну допомогу швидко, та без будь-яких затримок.
Ціна допомоги
Ленд-ліз – про надання допомоги на частково безоплатній основі. Простою мовою – США позичають Україні все необхідне для перемоги над орками. Тобто, після нашої перемоги ми маємо повернути вцілілу техніку та погасити борги за допомогу, проте більша її частина, все ж, буде безкоштовною.
Підписання ленд-лізу
Наразі документ уже підписала палата представників США, а протягом 60 днів документ має бути закріплений підписом Президента США Джо Байдена.
Що це означає для України?
Закон було ухвалено через два місяці після вторгнення, коли США впевнилися, що українські війська здатні протистояти російській агресії. Отже, це означає, що США впевнені в перемозі України та будуть допомагати нашій країні знищувати орків.
Нагадаємо, житомирянам, чиї будинки постраждали від рашистів, компенсують їх відбудову та оренду тимчасового житла.
Будьте першим, хто прокоментував "5 важливих фактів про ленд-ліз для України"