coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models

Які патріотичні тату роблять житомиряни під час війни (ФОТО)

З початку повномасштабної війни все більше житомирян обирають патріотичні татуювання. Такого ажіотажу, кажуть майстри, не було навіть у 2014-му. Найпопулярніші – козаки, колоски, соняшники, маки, мапа чи прапор України, тризуб, слова «воля», «ЗСУ» «Україна» та інші. Не обходиться і без написів про «рускій корабль» та «Я з України», рядків із відомих українських композицій. Все це неодмінно в патріотичних жовто-блакитних кольорах. Роблять такі тату військові та їх рідні, молодь і люди старшого віку.

Житомирянка Ірина Булатова у тату-сфері працює вже більше 10 років, бере участь у всеукраїнських та міжнародних фестивалях, вдосконалює свої навики на майстер-класах. Поряд з цим – постійно робить благодійні внески на підтримку ЗСУ та волонтерських ініціатив.

«За освітою я дизайнер-художник. На тату-майстра вчилася в Києві – у студії «Планета Тату». У Житомирі багато років працюю в студії «Іріс». У 2014 році було достатньо багато тату на патріотичну тематику, але зараз їх реально у рази більше. Точну цифру своїх робіт за весь час навіть назвати не можу – їх неймовірно багато, – розповідає Ірина. – Через війну наприкінці лютого поставила свою діяльність на паузу, але згодом відновила записи і продовжила працювати. Відтоді відзначаю серед клієнтів тенденцію суто патріотичного тату, хоча в останні тижні є запит і на художні роботи. Багато хто робить тату вперше. Пояснюють, що не могли наважитись на це раніше, але війна багато що змінила: люди почали цінувати кожен день свого життя і вже не відкладають задумане на потім.  На 8 березня, наприклад, мама з дочкою зробили одна одній одному подарунок – тату з тризубом. Досить часто набивають колоски пшениці, тризуб, козаків, тату на тематику вікінгів і найактуальніші фразу про російський корабель. Доречі, тату з вказівкою куди йому прямувати, була моєю першою роботою з моменту повномасштабного вторгнення росії. Робила її собі молода дівчина і це був подарунок від чоловіка на День народження. Він теж планує зробити собі таке татуювання після повернення з військового відрядження. Нещодавно була дівчина з Херсону і набивала карту України з сердечком на місці її рідного міста».

За словами Булатової, найчастіше її клієнти роблять тату на передпліччі. Частину ескізів бере з інтернету й допрацьовує, враховуючи побажання, дещо розробляє самостійно з «нуля», але бувають випадки, коли розробка ескізу проходить прямо перед сеансом. Загалом невелике тату набиває півтори – дві години. Чоловіки зазвичай люблять більш масштабні тату, тож доводиться робити їх за декілька сеансів.

Анастасія Лісовська – художниця з Житомира, яка також робить татуювання і тимчасовий розпис по тілу джагуа гелем. . Серед її клієнтів – здебільшого жінки: студентки, дружини військових, військові, просто цивільні. 

«Я роблю ніжні тату з тонкими лініями, тому до мене звертаються дівчата й жінки. Працюю за індивідуальними ескізами та намагаюся для кожного зробити унікальне тату. Малюю вільні ескізи, серед яких кожен може обрати свій, а також малюю на замовлення за ідеєю людини, – пояснює Анастасія. – Займаюся тату з 2019 року. Раніше казала, що з перервами на карантин, а тепер – на карантин і війну. У перший місяць наступу російських військ виїхала з Житомира, а в квітні повернулася в місто і на роботу. Коли почалася повномаштабна війна, у мене були записи на два тижні вперед. Усі їх довесь тимчасово відкласти. Вже в березні мені знову почали писати про татуювання, тому коли поновила запис, люди вже чекали. Зараз приходять і нові клієнти, і ті, хто вже були раніше записані. Відчувається, що людям легше наважитися на тату, бо життя – одне.  Здебільшого саме патрітичні тату у мене роблять ті, хто вже має одну чи кілька. Проте є й такі,  для яких це вперше. Приходять люди різного віку – десь від 20 до 45. Місця обирають різні, але в основному передпліччя, ключиці, ребра. Більшість татуювань маленького розміру – до 10 см, робота над ними займає півтори-три години. Серед зображень – герб, сердечка, надписи з кольорами прапору, елементи вишиванки, колосся, кордони України з різним наповненням. Тату з «рускім кораблем» ще не робила, бо жінки не хочуть носити на собі напис «русский». Серед вже виконаних робіт моя улюблена – Україна, наповнена маками. Це мій авторський езкіз. Тату з дуже потужним символізмом, поєднанням червоного та чорного кольорів. Маки мають багато значень у нашій культурі.   У вільних ескізах ще маю подібні з іншими квітами, зокрема, з соняшником. Чекаю, коли знайдеться майбутній власник цього тату. З кожного татуювання, незалежно від його тематики, частину коштів передаю волонтерам та на допомогу ЗСУ. Вважаю, що кожен, хто зараз може донатити, має це робити. Дякую своїм клієнтам, що маю змогу допомагати». 

Окрім патріотичних тату, каже Лісовська, приходять і за звичайними. Наразі це співвідношення десь 50/50. Ті, хто планували раніше зробити тату, перестали відкладати на потім. Є люди, які були записані на одне тату, та з початком війни ідея змінилася на патріотичну. 

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Які патріотичні тату роблять житомиряни під час війни (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*