coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models

Як убезпечити електромережі свого дому від перевантаження

Щороку в осінньо-зимовий період навантаження на електромережі в рази посилюється. Цьогоріч додаткове навантаження відбудеться ще й за рахунок військових дій та складного опалювального сезону.

Однак перевантаження електромереж може спричинити аварійні вимкнення цілих будинків або навіть кварталів, адже якщо навантаження перевищує норми, то електропроводка гріється, а потім загорається.

З цієї причини Держенергонагляд сформував основні правила ощадливого та безпечного використання електроенергії:

1. При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Пам’ятайте, чим менша потужність приладу, тим краще. Особливо це стосується енерговитратних пристроїв: обігрівачів, електропечі, холодильників, бойлерів, електрочайників та прасок.

Окрім того, обираючи електрообігрівач надайте перевагу більш сучасному приладу, оскільки вони енергоефективніші за старі масляні прилади. Також для економного та локального обігріву можна обрати інфрачервоні обігрівачі.

2. Розподіляйте навантаження. Найбільш потужні елктроприлади вмикайте по черзі. Особливо, якщо ваш будинок збудовано до 2000 року, тому що їх внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.
Електрообігрівачі бажано включати не на повну потужність, і циклічно, наприклад раз у пів години.

3. По можливості уникайте пікових годин навантаження: з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години випадає пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.

4. Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. Це стосується передусім опалювальних приладів, посудомийок і пральних машин. Використання їх в нічні години дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження.

5. Дізнайтеся та запишіть телефон електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.

6. У разі відключення світла через перенавантаження: вимкніть усі електричні прилади й увімкніть автоматичний вимикач. Якщо  світло одразу зникне повторно – зверніться до фахівця-електрика. Не намагайтесь самостійно здійснити ремонт, адже це може бути небезпечно.

Нагадаємо також, що за твердженням посадовців Житомирської міської ради, Житомир повністю готовий до старту опалювального сезону.

Будьте першим, хто прокоментував "Як убезпечити електромережі свого дому від перевантаження"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*