На Житомирщині СБУ блокувала злочинну групу кібер-шахраїв у соцмережах: постраждало більше тисячі українців
Кіберфахівці СБУ викрили злочинну групу хакерів, яка діяла на Житомирщині. За попередніми даними, кібер-шахраї зламали близько тисячі акаунтів українців у соціальних мережах та видурили у них майже 2 мільйони гривень.
Свою злочинну діяльність зловмисники побудували на прагненні українців знайти роботу. Вони «пропонували» працю в інтернеті, а для отримання детальнішої інформації закликали перейти за посиланням – нібито для авторизації. Аби переглянути «дані про вакансії» потерпілі вводили логін і пароль до своїх акаунтів, які автоматично ставали відомими зловмисникам.
Відтоді з вкрадених акаунтів родичам та друзям постраждалих осіб надходили повідомлення з проханням позичити гроші на вартісні ліки чи поповнення рахунку під приводом хвороби чи ДТП. Зазвичай шахраї просили не багато і одноразово, аби не викликати підозр. Переважно бажана сума не перевищувала 200 грн.
Отримані гроші зловмисники спочатку виводили на небанківські платіжні системи, а згодом – на платіжні картки і криптовалютні рахунки.
Лише на одному такому зламаному акаунті шахраї заробляли від 2 до 7 тисяч гривень – залежно від кількості довірливих друзів та популярності скомпрометованого облікового запису.
Наразі вже відомо, що до злочинної кібергрупи причетні троє мешканців Житомирщини віком від 24 до 26 років.
Злочинну схему заробітку молодики організували, використавши лише початкові знання у сфері інформаційних технологій, один ноутбук, декілька терміналів мобільного зв’язку та сотні Sim-карток, а також банківські картки. Їх було вилучено наприкінці минулого року у ході санкціонованих обшуків за місцями постійного і тимчасового проживання фігурантів справи.
Наразі учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за
– ч.3 ст.27 (види співучасників),
– ч.3 ст.28 (вчинення злочину організованою групою),
– ч.4 ст.190 (шахрайство),
– ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо також, що російські хакери організували в Україні підпільний центр для кібератак.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині СБУ викрили кібершахраїв, від яких постраждали більше тисячі українців"