…Я запізнилася спеціально. Вахтер гуртожитку №4 Житомирського державного університету імені Івана Франка, в якому я проживаю, категорично відмовив мені у проханні відчинити двері о 23:30. Через 20 хвилин вмовлянь та обіцянок, що більше не запізнюся – мене впустили, але з великим незадоволенням…
Затримався на роботі? Запізнився на маршрутку? Гуляв допізна з коханою людиною? Не має значення: ризикуєш залишитися ночувати під відкритим небом! Деякі вахтери принципово відмовляються відчиняти двері після 11-ої години вечора. Але чи правильно це? І, головне – чи законно?
Формула «до 23-ої можна, після 23-ої ні» – анахронізм ще радянської епохи. Міністерство освіти і науки вже давно закликає вищі навчальні заклади скасувати будь-які обмеження стосовно доступу студентів до гуртожитків у певний час доби. Це регулює закон України «Про освіту», де частина «Про вищу освіту» передбачає саме таке право для мешканців гуртожитків.
Проте коли я вирішила перевірити дію закону на власному прикладі – мене спіткало фіаско. Я запізнилася спеціально. Вахтер гуртожитку №4 Житомирського державного університету імені Івана Франка, в якому я проживаю, категорично відмовив мені у проханні відчинити двері о 23:30. Через 20 хвилин вмовлянь та обіцянок, що більше не запізнюся – мене впустили, але з великим незадоволенням.
«Коли надійшла рекомендація з МОН, ми скликали збори, де були присутні всі коменданти, студентське братство та керівництво. Вирішили, що у зв’язку з кримінальною ситуацією, краще буде обмежити доступ до 11 години. Якщо ж ти працюєш вночі, то маєш попередити про це вахтера, щоб він тебе заніс у «чорний список» та пред’явити довідку з місця роботи, лише тоді ти зможеш спокійно зайти в гуртожиток. А кіно, бари, ресторани в нічний час – зась!» – говорить комендант гуртожитку Петро.
Складається враження, що молодь взагалі не має права на особисте життя. Але, наприклад, в гуртожитку №2 ситуацію коментують дещо по-іншому. Там повідомили: вахтер у будь-якому разі повинен впустити студента, не зважаючи на час! Але при цьому рекомендовано робити запис у спеціальний журнал, де вказується ім’я, кімната і година, о котрій прибув мешканець.
Директор навчально-наукового інституту філології та журналістики ЖДУ Валерій Халін зазначив, що у разі порушення вахтером своїх зобов’язань – студент повинен повідомити про це коменданта і написати офіційну скаргу до університету. Тоді працівник отримує догану. Якщо ж ситуація повторюється, його буде звільнено.
Щоб уникнути неприємних ситуацій, краще все ж завчасно попередити вахтера про пізнє повернення та обов’язково мати при собі перепустку в гуртожиток.
Аліна ТОЛКАЧ
Нормальні вахтери у 4 гуртожитку ЖДУ, завжди зрозуміють та увійдуть в положення, вахтери всі круті, особливо Михайло Пилипович, комендант теж норм мужик,я там жила там 5 років, можливо хай деякі студенти перш ніж звертати увагу на вахтерів та коменданта, подивляться зі сторони на себе та свою поведінку, за 5 років в мене вистачало різних приколів, ні разу я не почула грубість та ін. З їхньої сторони. І теж як всі запізнювалася. І все було норм, так що шановні студенти спочатку на себе гляньте а потім пишіть “статєйки” які ж погані умови і т.д.