Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange

22 червня 1941 р. в СРСР розпочалася Велика Громадянська війна

В ніч на 22 червня ополченці Білоруської народної республіки, за підтримки добровольців з Німеччини та інших країн – атакували Берестейську фортецю. Війська незаконної сталінської хунти були оточені, а після потужних повітряних ударів – повністю деморалізовані. Ви запитаєте: звідки у ополченців літаки? «У районі бойових дій зброя та техніка завжди звідкись з’являється!» – В. Путін…

На фото: бригаденфюрер СС Петро Краснов у присутності священика Російської православної церкви надихає козаків на боротьбу з більшовиками. І це, по-вашому, не Громадянська війна?..  

Чому Велика Громадянська – а не Велика Вітчизняна? Давайте відкладемо емоції вбік і проаналізуємо загальновідомі факти.

Початок 1918 року. Радянська Росія не визнає Українську народну республіку і нападає на неї. УНР станом на початок осені 1917 р. мала понад мільйон багнетів та шабель, що належали до так званих українізованих частин армії колишньої Російської імперії. Українізація відбувалася дуже просто. В полк з різних частин зводили солдатів, унтер-офіцерів, обер-офіцерів та штаб-офіцерів українського походження. Відповідно, етнічних росіян, білорусів, татар, латишів та ін. – звільняли з військової служби у цьому полку і відправляли ешелонами додому. Українізація була продуктом домовленостей між Центральною Радою та Тимчасовим урядом Росії. Лише на умовах українізації частин, що стояли на теренах України – Центральна Рада погоджувалася тримати німецький та австро-угорський фронти. Вдумайтеся: понад мільйон!

Але майже всіх цих вояків лагідна Центральна Рада розпустила по домівках: сіяти хліб, спати з дружинами, ростити дітей… Всі ж втомилися від війни! УНР не змогла створити дієву регулярну армію – відтак терпить ганебну поразку і здає агресору Київ. Де більшовицько-есеро-анархістські банди Муравйова одразу влаштовують кривавий бедлам.

Більшовики, меншовики, есери та анархісти Петрограда, які знищили Тимчасовий уряд і спаплюжили Установчі збори – мають набагато серйознішого супротивника, ніж УНР. Парадокс, але радянська Росія де-юре і де-факто продовжує вести «імперіалістичну» війну на боці Антанти. У лютому 1918 р. німці починають наступ в районі Нарви, розбиваючи по дорозі на Петроград загони «червоної гвардії». Саме через це комісари Совнаркому поспіхом пакують речі і тікають до Москви.

Ось тут стоп! Отже, німці 1918 року наступають на Петроград. Ви читали щось про «вітчизняну війну 1918 року» на сторінках офіційної радянської історіографії? Ні. За даними радянського (і тепер російського) офіціозу, 1918-1920 р. р. – це роки Громадянської війни. Тобто, коли німці рвуться у Петроград – це Громадянська війна. І ніяк інакше.

1941 р.: мешканці російського села з російським триколором зустрічають визволителів 

Так виглядали діти “найщасливішої країни” у 1941 р. Ні, це не безпритульні, а звичайні школярі. І вони ще добре вдягнені!

Ці радянські діти вдягнені набагато гірше…

Тепер перенесемося у 1941 рік. Німці рвуться тепер уже у Ленінград. Місто беруть в облогу. Починається трирічна блокада. Але ці події радянські історики називають чомусь «Великою Вітчизняною війною». Де логіка?..

Російські козаки часів Великої Громадянської війни

Велика Громадянська війна: полонені казахи, які воювали проти СРСР у складі Туркестанського легіону 

1918 рік: кайзер Німеччини Вільгельм Гогенцоллерн приймає пропозицію Леніна і погоджується укласти ганебний для радянської Росії мир; за результатами миру німці та їхні союзники окупували Балтію, Білорусь, Україну, частину Росії. І це, нагадую – Громадянська війна.

Уніформа та нарукавні знаки ополченців народних республік: Донської, Терської, Кубанської

1941 рік: канцлер Німеччини Адольф Гітлер відхиляє усі пропозиції Сталіна укласти ганебний для радянської Росії мир; німці та їхні союзники окупували Балтію, Білорусь, майже всю Україну і частину Росії. Але це чомусь вже – Вітчизняна війна. Хоча події містично схожі.

Уніформа та знаки вояків козацьких республік, простих шахтарів та комбайнерів 

Можна подивитися ширше. У 1918-1920 р. р. проти радянської Росії (обмежено або повноцінно) воювали: чехословацький корпус, Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Україна, Польща, Румунія, Франція, Великобританія, США, Японія і навіть Маньчжурія! І все це називалося в СРСР як? Правильно: Громадянська війна. Або ж, на крайній випадок: Громадянська війна та іноземна інтервенція.

Тепер початок 40-х років ХХ ст. Проти радянської Росії (обмежено або повноцінно) воюють: Німеччина, Румунія, Угорщина, Словаччина, Болгарія, Фінляндія, а пізніше Японія. Щоправда, жертв у цій війні було набагато більше – та й розмах був масштабнішим. Якщо під час Громадянської війни проти Совєтів діяли армії Колчака та Денікіна, які разом не дотягували навіть до півмільйона – то у війні на початку 40-х на боці німців та їхніх союзників воювало вже понад 2 000 000 громадян СРСР! За логікою, це має називатися – Велика Громадянська війна в СРСР. Або ж, на крайній випадок: Велика Громадянська війна та іноземна інтервенція.

А ви як вважаєте?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "22 червня 1941 р. в СРСР розпочалася Велика Громадянська війна"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*