У новому навчальному році в ліцеях Житомирської громади запрацює ще одна форма дистанційного навчання: діти вчитимуться у зручний для них час. Про це повідомили у Житомирській міській раді.
“З 1 вересня для дітей Житомирської громади запрацює ще одна форма здобуття освіти – дистанційне навчання як окрема форма навчання. Осередок дистанційного навчання організовується на базі ліцею №4.
Таке нововведення спрямоване на те, щоб охопити навчанням дітей, що наразі перебувають за кордоном і не мають змоги приєднатися до навчання в українській школі в першій половині дня, бо відвідують освітні заклади в іншій країні. Розклад занять, навчальний план, кількість уроків, проведення контрольних робіт – все буде підлаштовано під дітей,”
– йдеться у повідомленні.
В департаменті освіти ЖМР у свою чергу зазначають, що в принципі дистанційна форма освіти у “чистому вигляді” останній рік у Житомирі і не використовувалася.
“Діти вчилися очно з елементами дистанційних технологій. Тобто дитина вдома під час першої зміни відвідує уроки за розкладом, а вчитель – на екрані. Таке навчання називається «очним з використанням дистанційних технологій». У законодавстві прописано, що під час війни можна використовувати таке навчання. Кількість уроків не скорочується, форма роботи така ж, як і для дітей, які ходять в школу. Зараз йде мова про ще одну форму навчання – коли діти вчитимуться дистанційно тоді, коли їм зручно”,
– пояснюють у департаменті.
Отож, з 1 вересня батьки зможуть обрати форму навчання конкретно для своєї дитини. Якщо, наприклад, на паралелі з чотирьох класів 28 дітей бажатимуть навчатися з використанням дистанційних технологій, то вони навчатимуться за такою формою у своєму ліцеї. Якщо ж опитування покаже, що лише кілька учнів обрали форму навчання з використанням дистанційних технологій, то батькам цих дітей за їх згодою запропонують дистанційну форму навчання в ліцеї №4.
Загалом у 2023/2024 навчальному році житомирським ліцеїстам будуть запропоновані такі форми навчання:
- очне навчання (коли учень відвідує заклад);
- очне навчання з елементами дистанційних технологій (коли учень вчиться вдома, але розклад та навчальний план збігається з очним);
- педагогічний патронаж (для дітей, які за станом здоров’я не можуть щодня відвідувати школу й навчатися в колективі);
- сімейна форма навчання (батьки самі навчають дітей, учнів атестують двічі на рік);
- екстернат (учень вчиться самостійно, один раз наприкінці року атестується).
- а також запропонована дистанційна форма як окрема форма здобуття освіти, розрахована насамперед для неповнолітніх житомирян, що перебувають за межами України.
Нагадаємо також, що цьогоріч останній дзвоник пролунає в українських школах 16 червня.
Будьте першим, хто прокоментував "З 1 вересня у житомирських ліцеях запрацює нова форма навчання"