Бійці Житомирського добровольчого батальйону «Соколи Полісся» провели навчання з тактичної медицини в учбових умовах бою. Крім вміння правильно та швидко накласти турнікет, військовим потрібно було надати допомогу пораненим побратимам, провести евакуацію, доставити важко пораненого в безпечне місце, не забуваючи про бій та вогонь противника.
«В нас сьогодні сценарій по тактичній медицині, який маємо відпрацювати. Тобто створюємо ситуацію, яка можлива в житті на полі бою. Ставимо завдання для підрозділу — зайти, правильно витягнути поранених з під обстрілів. Тут є ще й тактична складова (порядок дій військового характеру- ред.), але сьогодні головна увага саме та тактичну медицину», — пояснює Олександр Медведєв, заступник командира батальона по медичному забезпеченню «Соколи Полісся».
Загалом бійці з завданням справилися, усі умовно поранені були врятовані, хоч не обійшлося без курйозів. Та кожен зрозумів, що курйоз на учбовому полігоні — це життя на передовій, тож всі помилки мають бути враховані.
«Я навчаю бійців в першу чергу, як надавати допомогу собі, побратиму. Навчаємо згідно протоколів MARCH та алгоритму TCCC. Зараз у нас проходить навчання рівню ASM (TCCC All Service Members), тобто загально військовий рівень. У випадку бойового розпорядження нам необхідно знати тактичну медицину, так як це підвищить виживаність. Я хочу, щоб мої побратими були живими і хочеться всіх побачити після війни щасливими і вдячними собі, за те, що вони вивчали тактичну медицину, і своїм побратимам за те, що вони їх врятували», — говорить доброволець ДФТГ «Соколи Полісся», фахівець з тактичної медицини Ірина Масна.
Тактична медицина — це не про лікування чи цілительство, це про порятунок життя, свого чи побратима в умовах бою, куди «швидка» не приїде, медик далеко і порятунку можна й не дочекатися. Це реальність сьогодення, з якою зіткнувся чи ще зіткнеться кожен захисник.
Тож навички з надання першої допомоги мають бути не лише вивчені в теорії, але й відпрацьовані на практиці до автоматизму. Адже сильна кровотеча, викликана пораненням, може призвести до смерті практично з три хвилини. Але й цих хвилин не буде, бо втрата свідомості наступить за кілька десятків секунд.
Тому чітке розуміння алгоритму дій, відпрацьоване на практиці — життєво необхідний навик.
«Ми постійно проводимо тактичні заняття, адже потрібно підвищувати вміння та навички бійців, в тому числі і з тактичної медицини, в реальних бойових діях, — говорить командир ДУК „Соколи Полісся“ Вячеслав Пашковський. — Вся держава готується, і ми також. Адже попри те, що Житомир не на лінії зіткнення, шахеди до нас долітають. Зараз ми створюємо мобільні вогневі групи, які протидіятимуть шахедам, і хлопці мають вміти робити все».
В Житомирі бійці добробату «Соколи Полісся» провели тактичні навчання для цивільних (ВІДЕО)
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі ДУК «Соколи Полісся» провели навчання з тактичної медицини в польових умовах (ФОТО-ВІДЕО)"