У Житомирі сьогодні, 26 січня, відбулося підписання Меморандуму про відкриття офісу декарбонізації та енергозбереження. Підписи під документом поставили міський голова Сергій Сухомлин і Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
Зазначається, що такі офіси надаватимуть консультації для населення, бізнесу, місцевої влади та ОСББ щодо енергоефективності, використання ВДЕ та заходів із енергозбереження.
«Хочу зауважити, що енергоефективність – це не лише про вітряну та сонячну енергію чи теромомодернізацію, це кроссекторальна політика, яка стосується всіх секторів економіки. Бо ми відповідаємо за ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у країні, і реалізовуємо політику в цій сфері. Відповідно, ми будемо працювати в регіоні разом із місцевою владою, муніципалітетом, з усіма комунальними закладами, бізнесом і населенням.
Зараз перед усіма нами великий виклик – війна. Тому ми, відкриваючи ці офіси маємо на меті допомогти місцевій владі зосередитися на більш важливих питаннях. Бо Житомир багато вкладає в допомогу військовим, ми знаємо, що частина бюджету перейшла на допомогу ЗСУ, і для того, щоб заощадити більше грошей, щоб допомогти покращити побут населення та для бізнесу, особливо в питаннях пов’язаних із вступом у ЄС та майбутніми викликами в торгівлі – ось чому ці офіси важливі», – пояснила Ганна Замазєєва.
За словами міського голови Сергія Сухомлина, в майбутньому наявність «зеленого сертифікату» для української продукції, яка експортується в Європу – буде дуже важливим елементом, який допоможе бізнесу бути конкурентоспроможним на закордонному ринку:
«Відкриття такого офісу – це можливості для того ж бізнесу, бо коли ми говоримо про декарбонізацію та енергоефективність, ми говоримо частіше про утеплення багатоповерхових будинків, альтернативне опалення, зменшення витрат. Але для нас важливо дотримуватися і європейського законодавства, щоб бізнес розумів майбутні кроки в Європейський Союз. У 2027 році ЄС буде вводити “зелені сертифікати” на продукцію.
Наприклад, наша житомирська кондитерська фабрика, яка експортує товари в країни Європи, якщо у неї не буде такого “зеленого сертифікату”, то буде додатковий податок на цю продукцію, і вона буде неконкурентоспроможною. Щодо утеплення будинків і ОСББ, то ми маємо співфінансування, де ми фінансуємо 10%, і результат – після комплексного утеплення будинків, у населення більше ніж у два рази зменшилася сума в платіжках».
Нагадаємо, Україна планує розпочати будівництво чотирьох нових ядерних реакторів.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі підписали Меморандум про відкриття офісу декарбонізації та енергозбереження (ФОТО)"