30 січня Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Основними нововведеннями, які пропонують легалізувати урядовці, є електронні повістки, посилення вимог до військовозобовʼязаних та запровадження певних санкцій щодо ухилянтів за неявку до ТЦК.
Отож, згідно нового законопроєкту, повістка вважається врученою з моменту, коли військовозобовʼязаний її отримав у е-кабінеті, особисто чи поштою. Більше того, електронна повістка буде вважатися врученою, навіть якщо військовозобов`язаний її не бачив.
Протягом 10 діб після отримання повістки військовозобовʼязаний не зʼявиться в ТЦК, центр комплектування матиме право у наступні пʼять днів звернутися із заявою до адміністративного суду. Той в свою чергу протягом 10 днів може відмовитися взяти справу до розгляду або протягом 15 діб ухвалити рішення про застосування обмежень.
Основні обмеження, що застосовуватимуться до ухилянтів, передбачені у новому проекті закону про мобілізацію:
- тимчасове обмеження права виїзду за кордон (це стосується також тих, хто має право на відтермінування або не підлягає мобілізації, але не уточнив дані в ТЦК);
- обмеження у праві керування транспортним засобом;
- накладення арешту на кошти чи інші цінності на рахунках військовозобовʼязаного.
Такі санкції відносно ухилянта діятимуть доти, доки він не виконає вимоги центру комплектування.
Нагадаємо також, що новий законопроєкт також передбачає мобілізацію засуджених.
Будьте першим, хто прокоментував "За ігнорування повісток в Україні хочуть вводити обмеження відносно військовозобов`язаних: які та за яких умов"