Незабаром у Житомирській громаді почне функціонувати інтерактивна мапа безбар’єрності. На ній будуть зображені різноманітні об’єкти та описані атрибути інклюзивності.
Зокрема, йдеться про заклади освіти, охорони здоров’я, соціальних послуг, аптеки, житлові будинки, парки та вулиці.
Мапа розробляється у співпраці з ГО “ЛУН” на волонтерських засадах без залучення коштів з бюджету громади.
До кінця серпня керівники комунальних підприємств мають заповнити спеціальні чеклисти, уніфіковані для всієї України і запрограмовані таким чином, що відповіді з опитувальника автоматично обробляються й одразу об’єкт на мапі маркується кольором.
Зелений — об’єкт відповідає всім вимогам безбар’єрності. Чим ближче до зеленого – тим більше атрибутів безбарʼєрності має обʼєкт. Червоний — об’єкт вимогам безбар’єрності не відповідає. Чим ближче до червоного тим атрибутів безбар’єрності менше.
Після очільників КП такі чеклисти заповнять і представники приватного бізнесу. При цьому волонтери закликають заповнювати чеклисти правильно, аби інформація внесена у мапу була достовірною.
“Людина з інвалідністю наводить курсор на залізничний вокзал і має зрозуміти, чи зможе вона самостійно потрапити туди на кріслі колісному чи, можливо, їй потрібна стороння допомога. Тому ми зацікавлені, щоб інформація була достовірною”,
– зазначила секретар міськради і голова Ради безбар’єрності Галина Шиманська.
У подальшому онлайн-мапа доповнюватиметься паралельно зі змінами у міському просторі.
Нагадаємо також, що у “Довіднику безбар’єрності” з’явився новий розділ “У воєнний час”.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі запрацює онлайн-мапа безбар’єрності"