Уже декілька тижнів міська влада разом із керівниками закладів загальної та середньої освіти, батьками та департаментом освіти вирішували питання формату нового навчального року. Мовиться про кількість навчальних днів.
За словами заступниці міського голови Марії Місюрової, розглядали декілька варіантів, втім зупинилися все ж на 5-ти денному робочому тижні:
«Ми розглядали декілька варіантів, проте врешті дійшли висновку, що ми залишаємо 5-денний робочий тиждень, субота і неділя – вихідні. Поки що прийнято рішення щодо збереження термінів канікулярного періоду, але ми будемо враховувати реалії, тому у нас є можливість змінювати період канікул і тривалість. Зараз у нас навчальний рік розпочинається з 2-го вересня до 3о-го червня 2025 року. Поки що ми тільки плануємо. Починаємо навчальний рік, а далі буде видно».
Як зазначив директор департаменту освіти Валентин Арендарчук, 5-ти денний робочий тиждень допоможе зменшити навантаження на школярів і вчителів:
«Ми говоримо про те, щоб зберегти психічний і емоційний стан, здоров’я наших дітей, враховуючи те, що вони і так у стані стресу знаходяться через війну. Також треба думати про здоров’я наших вчителів, бо чим більше навантаження, тим більше це відзначається на здоров’ї, у тому числі і фізичному. Тому ми вирішили все ж не збільшувати навантаження для наших дітей і вчителів».
Крім цього, вже від завтра розпочинається прийомка навчальних закладів. Особливу увагу приділятимуть облаштуванню укриттів.
«З 15 серпня у нас починається прийомка шкіл – готовність наших закладів до нового навчального року. Головний аспект, на якому буде зосереджена наша увага – безпека наших дітей. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб були облаштовані всі укриття, розглядаємо питання щоб наші заклади мали генератори саме в укритті, на випадок відключення світла», – додала Марія Місюрова.
Також неодноразово батьки піднімали питання другої зміни. Як пояснила заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко, наявність двох змін не подобається багатьом, проте іншого варіанту помістити всіх дітей в шкільне укриття – немає:
«У нас є і залишається дві зміни і підзмінок, і зрозуміло, що не всім подобається, що деякі класи йдуть на другу зміну. Але потрібно розуміти, що кожен керівник відповідає за безпеку учнів. Тому більша кількість дітей, ніж є можливість розмістити їх в укритті – тут зрозуміло, що вони не можуть поставити першу зміну всім».
Нагадаємо, у центрі Житомира монтують лабіринт медіаграмотності, відвідати який можна безкоштовно до 18 серпня (ФОТО).
Будьте першим, хто прокоментував "5-ти денне навчання та друга зміна: що чекати житомирянам у новому навчальному році"