Тривалий час житомирянка Світлана Башинська долучалася до різноманітних волонтерських ініціатив на підтримку ЗСУ, брала участь у проєктах для сімей військовослужбовців (її чоловік – учасник АТО, з початку повномасштабного вторгнення російських військ знову став на захист країни), а навесні цього року очолила Центр розвʼязання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів їх родин, що функціонує за адресою вул.Чуднівське шосе, 1.
Саме там уже багато років знаходиться простір ГС «Дім Ветерана» (керівник Юлія Толмачова). Пані Світлана наголошує, що нині Центр продовжує ту діяльність, яку започаткували у Домі ветерана раніше – забезпечують комплекс безкоштовних послуг і заходів, які направлені на підтримку і допомогу діючим військовослужбовцям, ветеранам війни, членам ї родин (батьки, дружини, діти та інші), близьким полеглих Героїв.
Зокрема, це психологічні та юридичні консультації, арт-терапія (живопис) та глинотерапія, каністерапія (метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу через спеціально керованих і навчених собак) за участю групи емоційної підтримки «DOG HELPS TO LIVE, відпочинок на свіжому повітрі в літню пору – катання на катамаранах, веслування на човнах «Драконах» (при підтримці Федерації фізкультури та Андрія Лайчука), тематичні зустрічі, поетичні посиденьки, заняття з тактичної медицини, презентації, обговорення, спілкування із фахівцями та у колі однодумців.
«Співробітники нашого Денного центру розвʼязання соціально-психологічних проблем ветеранів війни, членів родин загиблих (померлих) захисників і захисниць України пʼять днів на тиждень з 9.00 год до 17.30 (пн.-пт.), а також окремо на вихідних організовують і проводять роботу на користь озвучених категорій. У штаті є два психологи, юрист, до яких можна звернутися за кваліфікованою допомогою – нікому не відмовлять, до кожного знайдуть підхід, підкажуть, порадять, – ділиться завідуюча Центру Світлана Башинська. – Можна просто прийти – завжди маємо чай/каву, тістечка і готові гостинно зустріти, приділити час, розповісти про те, чим займаємося, анонсувати активності, до яких можна долучитися у майбутньому.
Часто заходять військові та ветерани, які проходять лікування в Обласному медичному центрі вертебрології і реабілітації (це наші сусіди по території). Намагаємося формувати програму заходів таким чином, аби вона була максимально різноманітною, цікавою та корисною, бо працюємо і з дорослими, і з дітьми. До речі, є окрема дитяча зона (іграшки, телевізор), тому чекаємо навіть найменших – приміром, поки мами чи татусі братимуть участь у майстер-класах, вони теж матимуть чим зайнятися. Працюємо відповідно до програм, затверджених Мінветеранів,Мінсоцполітики, надаємо соціальні послуги, організовуємо творчі майстерні, групи психологічної підтримки, психологічні тренінги, майстер-класи, семінари та лекції, виставки. У випадку сигналів тривоги учасники заходів можуть скористатися укриттям, яке є у Центрі.
Якісне дозвілля і неформальне спілкування, зокрема за моделлю рівний-рівному, – основний аспект взаємодії з ветеранами, їх родинами. Ми намагаємося створити таке місце, куди хочеться приходити і кожен буде впевнений, що його почують, зрозуміють, допоможуть вирішити проблемне питання, знайти вихід із ситуації, підтримають. Кількість людей, яким це потрібно, щодня збільшується і маємо оперативно реагувати на виклики і потреби, що виникають в нашому місті, регіоні та країні загалом».
Графік роботи із зазначенням активностей та івентів розміщений в Телеграм-каналі. Крім цього, більш розширено інформація додатково дублюється на сторінках в Фейсбуці та Інстаграм.
Дістатися до Центру можна приватним автотранспортом, громадським траспортом (маршрутка № 44, тролейбуси №15 і №15А – кінцева зупинка в Гідропарку, далі пішки), приміськими маршрутками (№126, №177 – передбачена зупинка навпроти).
Юлія Демусь
Сотні житомирян прийшли на відкриття “Алеї слави Героїв” у центрі міста (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Чим займається у Житомирі Центр розвʼязання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів їх родин (ФОТО)"