МОН розпочинає громадське обговорення законопроєкту, який дасть змогу реалізувати «Профільну» реформу старшої школи. Це, зокрема, зміни до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» і «Про фахову передвищу освіту». Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.
Реформу планують розпочати вже у 2027 році. Випускники 9 класів обиратимуть продовжувати навчання в закладах академічного (ліцеї) і професійного (професійні коледжі й заклади ФПО) спрямувань.
Окрім того, учні ліцеїв зможуть обирати профілі навчання і дисципліни. А студенти закладів професійного спрямування — дисципліни, наближені до обраної професії чи спеціальності.
Загалом, законопроєкт передбачає, що в ліцеях (10–12 класи) на кожній паралелі має бути не менше ніж чотири класи (100 учнів). Така мінімальна кількість дасть змогу обʼєднувати учнів у групи для вивчення різноманітних навчальних предметів та інтегрованих курсів. Що більше учнів на паралелі, то більше груп можна створити, а отже, запропонувати учнівству ширший вибір дисциплін.
Також у законопроєкт закладено норму про те, що ліцеї (10–12 класи) мають бути переважно відокремленими від початкових шкіл (1–4 класи) і гімназій (5–9 класи). Це збільшить можливість закладів приймати більшу кількість учнів 10–12 класів.
Нагадаємо, що у Житомирі з цією метою планують лишити 5 відокремлених ліцеїв.
Законопроєкт перебуватиме на громадському обговоренні до 24 жовтня 2024 року. Пропозиції відповідно до форми можна надсилати на електронну адресу: olena.khomenkoo@mon.gov.ua. Після доопрацювання МОН спрямує документ на затвердження урядом і подання у Верховну Раду України.
Будьте першим, хто прокоментував "МОН розпочинає громадське обговорення законопроєкту, який дасть змогу реалізувати реформу старшої школи"