Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Онлайн-шахрайство, або скам націлене на крадіжку коштів, персональних даних чи навіть облікових записів.
Ознаки скаму
- занадто привабливі обіцянки,
- терміновість передачі даних чи оплати,
- незнайомі відправники,
- підозрілі посилання,
- відсутність реальних відгуків про компанію або магазин.
Види скаму та як їх уникнути
Фішинг – шахраї надсилають фейкові повідомлення з посиланням на сайти, аби викрасти її дані або паролі. Як уникнути: ніколи не натискайте на підозрілі посилання та завжди перевіряйте відправника.
Псевдолотереї – виграш цінного подарунку або призу, для отримання якого необхідно лише передати свої персональні дані, прот насправді такого призу не існує. Як уникнути: пам’ятайте, що реальні компанії не запитують фінансові дані для видачі виграшу. Ігноруйте повідомлення про виграш, якщо ви не брали участі у розіграші.
Інвестиційні афери – особі обіцяють легкий та швидкий прибуток, однак насправді вона втрачає свої кошти. Як уникнути: перевіряйте компанію перед інвестиціями та ігноруйте надто привабливі обіцянки.
Шахрайські магазини – пропонують товар за підозріло вигідною ціною, особа оплачує його, однак не отримує. Як уникнути: перевіряйте відгуки про продавця та обирайте перевірені платформи для покупок.
Також в МВС радять послуговуватися сучасними антивірусними програмами, оновлювати своє програмне забезпечення та застосовувати складні паролі.
Нагадаємо, в одеському обласному МСЕК викрито багатомільйонну схему заробітку на встановленні фіктивної інвалідності військовозобов’язаним.
Будьте першим, хто прокоментував "Кіберполіція розповідає, що таке скам, як його розпізнати та захиститись"