Літературний марафон «Відсіч» спільно з обласною філармонією ім.С.Ріхтера при підтримці ОВА (проєкт “Мистецтво свободи. Мистецтво гідних людей”) 19 листопада – до 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України в лютому 2022-го, провели захід «1000 днів Незламності», в рамках якого на одній сцені в малій залі читали вірші та виконували музичні твори, об’єднані темою війни, боротьби та перемоги, близько 20 митців (початківці та з досвідом) з Житомира та різних куточків області.
Крім цього, у фойє філармонії також проходила виставка робіт з серії «Зруйновані міста України» молодого художника з Хорошева Максима Косякевича. Ці картини хлопець малював, будучи школярем старших класів, у перші місяці повномасштабної війни. Експозицію демонстрували в літературному музеї та під час інших мистецьких заходів у Житомирі, а також в столиці. Важливо, що Максим під час виставок проводить збір на потреби ЗСУ. З цією ж метою продає деякі картини, аби закрити запити від захисників із передової. Свого часу Максим Косякевич був одним із переможців конкурсу сучасного мистецтва «Відсіч. Арт. Весна-2023».
Сцену для виступів прикраси свічки, у тому числі окопні, прапор України, портрет “Привида Києва”, військова форма, на екрані демонстрували кадри із фронту та евакуації мирного населення, акцій на підтримку ЗСУ, звільнення населених пунктів з тимчасової окупації тощо.
Також учасники та гості музично-поетичного марафону могли відвідати книжкову толоку, ознайомившись з виданнями і творами сучасних українських авторів, матеріалами, що безпосередньо стосуються історії та сьогодення Житомира – книги, збірки, листівки, шопери до 1140-річчя міста та ін.
До марафону долучилися артисти ФАНО “Родослав” і професійні музиканти обласної філармонії, студенти коледжу культури і мистецтв ім.Івана Огієнка. З вітальним словом до присутніх звернулася голова ГО “Головна сцена” Ніна Рябенко, яка пояснила, що формат марафону – це свого роду “вільний мікрофон”, розмова, дискусія. Долучитися могли усі охочі – подати заявку завчасно або ж прийти безпосередньо на захід. За місяць до цього на своїх сторінках у соцмережах “Відсіч” запустила тематичний флешмоб, який підтримали автори з Житомира та інших регіонів, надсилаючи свої поезії на публікацію.
За словами Ніни Рябенко літературний марафон “Відсіч” також існує вже майже 1000 днів, адже ідея культурного проєкту, в рамках якого за ці майже три роки вдалося провести книжкові форуми, поетичний марафон, перформанси, вистави, виставки, кілька конкурсів серед поетів та художників, видати альманах, долучитися до організації інших подій, також виникла в один з найскладніших періодів для країни, але попри все продовжують підтримувати і розвивати українську культуру та її представників.
За участь у мистецькому проєкті “Мистецтво свободи. Мистецтво гідних людей” та у музично-поетичному марафоні “1009 слів про Незламність” учасників відзначили подяками, а також вручили альманах “Відсіч”.
Юлія ДЕМУСЬ
У Житомирі влаштували обласні змагання з пауерліфтингу для ветеранів (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "“1000 слів про Незламність”: у філармонії в Житомирі провели музично-поетичний марафон (ФОТО)"