Більше тижня тому в Житомирі офіційно стартував новий гумористичний проєкт ЖК «ХА-ХАУС», який у подальшому існуватиме у форматі «вільної сцени» з можливістю для кожного презентувати глядачам свою програму жартів під час виступів, що організовуватимуть раз на місяць.
Співзасновницями ЖК «ХА-ХАУС» виступили дві подруги – Наталія Силка та Наталія з трьохметровим, як вона сама додає, прізвищем Василюк-Нізамеєва. Одна працює графічною дизайнеркою, інша – юристкою, а між тим мають єдине бажання на двох – підняти рівень стендапу в Житомирі на достатньо крутий рівень, прокачатися, як коміки, і допомогти це зробити іншим.
Перша зустріч 14 грудня мала благодійну складову – разом із глядачами вдалося зібрати та задонатити на допомогу ЗСУ чотири тисячі гривень.
«Проєкт ЖК «ХА-ХАУС» – це вільна сцена, де кожен і кожна можуть розповісти власні жарти та смішні історії із життя тривалістю від 10 секунд до 11 хвилин. Вікових обмежень щодо виступів не маємо. До нас можна потрапити, написавши на сторінку в мережі Інстаграм, узгодити усі додаткові деталі. Коміки мають приходити зі своїм власним гумористичним матеріалом та бажанням виступити, а з нас – приміщення, мікрофон і авдиторія, – пояснює Наталія Василюк-Нізамеєва. – Обмежень по темам для жартів у ЖК «ХА-ХАУС» теж не існує і кожен обирає те, що ближче йому. Єдине, що для нас важливо, аби не було перебільшень в плані нецензурщини. Це допустимо, але бажано не на весь виступ».
Дівчина має досвід подібних виступів, адже протягом року на різних майданчиках в місті виступала із сольними стендапами. Не приховує, у планах – стати коміком і для початку зібрати щонайменше зал телецентру.
«Для мене жарти – це як психотерапія, але без запису на сеанс. Бажання смішити не лише власне оточення, перш за все, з’явилося через серйозність моєї основної професії, куди люди приходять з певними проблемними питаннями, тож завдяки гумору захотілося вирішувати інші проблеми: з поганим настроєм, наприклад. Кожен стендап – не лише маленьке життя і віддушина, а і адреналін в крові. Я люблю чути той сміх людей, і працюю над тим, щоб сміх з часом трансформувався до сміху з сльозами від того, які потужні ті мої жарти», – констатує стендап-комікеса.
У Наталії Силки історія кардинально інша – про стендап мріяв її хлопець, який брав участь у «Смішній сцені», а себе в цій ролі вона взагалі не бачила.
«Початково ми зійшлися на виборі напою в кавʼярні, коли ще не були знайомі. Це те саме випадкове доленосне знайомство, яке для сучасного суспільства не дуже поширене, бо сталось офлайн і випадково. Всім говоримо, що нас звела матча оранж (так і є) і всього за декілька місяців спілкування ми стали близькі, – говорить Наталія Силка. – Я завжди любила робити смішні сторіс в Інстаграм з випадковими смішними фото та життєвими ситуаціями, а також жартувати в компанії. На цьому «жартувальний» досвід – «всьо». Наталка постійно говорила мені, щоб я спробувала себе в стендапі, бо смішно розповідаю свої життєві історії. Врешті, вона такими вмовила і мене виступати також. Хоча, зі сценою я мала справу ще зі школи, де на кожному святі виступала, тому мікрофон мене не лякає взагалі. Це чудова мінімальна база для старту проведення ЖК «ХА-ХАУС». Проєкт – дійсно для душі, де ми доповнюємо одна одну, маємо спільне бачення розвитку та кожна з нас робить те, що найкраще вміє. Перший захід показав, що зійшлись ми точно недаремно».
Про гумористичний проєкт – власний і як ком’юніті стендап-коміків, Наталія Василюк-Нізамеєва задумалася ще рік тому, а повноцінно реалізувати вдалося лише під кінець 2024-го.
«Хотілося створити, ніби такий маленький будиночок для людей, де серйозність залишатиме приміщення, а жарти заповнюватимуть його до стелі. Житомир – це любов, і так хотілося, аби у нас теж був класний простір для стендапів, – веде дівчина далі. – Цю любов і бажання смішити і сміятися чудом підхопила, підтримала і полюбила Наталка, яка є співзасновницею нашого ЖК, і я щаслива, що так сталося. Попри те, що Наталка не місцева (з Конотопу), Житомир – так само її велика любов, яку ми можемо разом нести для інших та показувати, що і тут можливий розвиток гумору. Як тільки ми почали, то переконалися, що смішних людей в нашому місті достатньо, як і людей, що хочуть покращувати настрій, завітавши до нас на заходи. Чому ЖК «ХА-ХАУС»? Скорочене «ЖК», ми впевнені, асоціюється в багатьох із житловим комплексом, хоч і насправді для нас це – житомирське ком’юніті, але загалом звучить як «будиночок», і це достатньо цікаво. У свою чергу, «ХА-ХАУС» теж має свою прив’язку до будинку, але з маленьким уточненням, що все буде про гумор: тут будуть жартувати, сміятися, дарувати позитивну емоцію. Тому ЖК «ХА-ХАУС» – це простір гумореалізації (таке слово вигадали) та гарного настрою, де інші зможуть почувалися, як вдома (коміки чи наші гості, неважливо). Зараз набуває такого, знаєте, повільного розвитку стендап у Житомирі. Напрямок один, специфіка різна, як і цінності, абсолютно в кожного. У нас акцент на проявлення індивідуальності, відчутті дому та підтримці гумористичному напрямку. Кожен глядач обиратиме щось своє. Розуміємо, що і після нас можуть створюватися подібні гумористичні обʼєднання, але будемо тільки раді бути причетними до натхнення у житомирян»
За словами Наталії Силки ЖК «ХА-ХАУС» збиратиметься щомісяця. За цей час вони зможуть узгодити організаційні питання, анонсувати заходи, а учасники – підготувати матеріал. Наразі про якусь монетизацію проєкту не йдеться, дівчата вкладають власні кошти та не беруть гроші за вхід і не продають квитки. Для них ЖК «ХА-ХАУС» – хобі, а заробляють на основній роботі.
«Як вже говорила Наталка, щоб спробувати себе на нашій сцені, потрібно написати на сторінку ЖК «ХА-ХАУС». Від учасника треба лиш матеріал для вступу та бажання. Жодних фінансових внесків ми не беремо, це все безкоштовно. Зараз оренда зали, решта витрат лежать повністю на нас, все робимо за особисті кошти, які заробляємо на своїх основних серйозних роботах. Дизайном рекламних матеріалів, звуком в залі та іншими речами займаємось самі. Можливо, в подальшому ми зробимо можливість підтримати наш проєкт благодійно, аби ми могли покривати витрати на оренду та інші речі не повністю з особистих коштів. Це може допомогти нам краще та швидше розвивати почате, робити заходи якіснішими, більш професійними. Але завжди на першому місці буде присутня благодійна складова, що стосується допомоги іншим. Зараз це допомога силам Оборони України. Потреба у донатах є постійною, тому це хороший спосіб допомогти захисникам більше, ніж просто зі зборів в соцмережах», – переконує Наталія Силка.
Юлія ДЕМУСЬ
“Різдвяний ярмарок добра” з розвагами для малечі влаштували на Михайлівській (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "“Хочемо підняти рівень стендапу в Житомирі на достатньо крутий рівень”, – засновниці ЖК “ХА-ХАУС”"