1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models

У Бердичеві відкрили новий музей АТО

Це – солдат Саша Сокорчук, якому назавжди залишилось 26 років. Він загинув на Донеччині 14 серпня 2014 року. Речі артилериста з позивним Динамо – ложка, шапка, кришка з котелка – тепер серед речей інших Героїв у новоствореному музеї Операцій об’єднаних сил (АТО) Бердичівського гарнізону.

«Товариші його розповідали: вони прикривали прохід наших військ і так потрапили під мінометний обстріл. Осколок потрапив у черевну порожнину – це несумісне з життям. Він любив життя, родину, усіх довкола, був дуже веселий, добрий хлопець. Дуже любив футбол», – розповіла мама загиблого Олександра Сокорчука Лідія Стелюта.

У цьому музеї чимало експонатів розповідають про горнило війни, яке пройшло українське військо. Багато речей для музею передали військові 26-ої артилерійської бригади. Наприклад, ось ця плита бронежилета військового, в котрого вцілив снайпер. Вона тріснула на частини, але врятувала йому життя. Ініціатор створення музею – начальник 30-го гарнізонного Будинку офіцерів Олег Цилінський. Чоловік брав участь в АТО у 2-х повних ротаціях як військовослужбовець, а з творчим колективом здійснив туди 27 концертних турів.

«Відвідували вони підрозділи бригади в місцях дислокації, і на нулях як кажуть, збирали ці експонати. Особовий склад бригади також допомагав в цьому. Колектив бригади також приклав руку до створення цього музею», – пояснив т.в.о.командира 26 бригади, полковник Михайло Мужук.

«Ми ходили по нашим окопам, які недавно були місцями боїв, збирали там осколки снарядів, мін, багато речей нині представлені у музеї. Багато речей привезені військовими з 26 бригади», – розповів начальник 30 ГБО, майор Олег Цилінський.

У музеї спробували відтворити всі сторони життя військових у зоні АТО. Приміром, тут є приклади колишніх і нинішніх сухпайків, зразки форми, боєприпасів, види озброєння у макетах, снаряди різних калібрів до гармат, що використовувались в зоні АТО, використані протитанкові ракетні комплекси. У музеї розповідається про визначні бої армії і операції, в яких українське військо зазнавало серйозних втрат. Водночас тут не забули про подвиги воїнів, які знищували ворожу техніку.

5 стендів експонатів у музеї присвячені загиблим Героям. Речі, які були при хлопцях під час того, як вони загинули, надали рідні воїнів. До створення музею пам’яті подвигу українських воїнів долучились і волонтери. Зокрема завдяки їм вдалось показати привезену з промзони частину розірваного снаряду, дрібні осколки і кікімори, якими користується розвідка.

«Я весь час привозила такі подарунки з передової. Я рахую, що це дуже важливо для нашого покоління, щоб діти бачили, що коїться, що наші військові пройшли за цей час», – розповіла волонтер Ірина Піскун.

«Я передав карту, оскільки я виконував обов’язки командира протитанкової батареї, в мене була карта одного з рубежів, яка згодом не використовувалась у зв’язку з непотрібністю. Лишилась у мене. На ній зображений Луганський напрямок. Мої товариші передавали хто китель, в якому служив, хто бронежилет, куплений за власні кошти», – сказав колишній військовий Павло Гайдаманчук.

Реалізувати ідею музею в життя вдалось завдяки отриманим від генштабу коштам на наочну агітацію. 160 тисяч гривень вистачило на повноцінний музей, підтримала і місцева влада.

«Я бачу в цьому музеї АТО дві основні цілі: перше – це увіковічення пам’яті загиблих, друге – військово-патріотичне виховання молоді», – розповів Олег Цилінський.

«Цей музей повинен більше бути направленим на нашу молодь, яка не була на війні, яка багато чула зі ЗМІ, з інтернету, що це таке», додав Михайло Мужук.

У Будинку офіцерів упевнені: з часом експонатів у музеї побільшає. А отже  про українське військо можна ще більше розповісти, маючи відповідну наочність.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві відкрили новий музей АТО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*