coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange

«Ми не дбаємо про водні ресурси» запевняє директор КП «Житомирводоканал», а екологи підтверджують наявність у водах р. Тетерів нафтопродуктів

Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін взяв участь у Міжнародному екологічному форумі, на якому обговорювались проблеми водних ресурсів України. Він розповів про стратегію розвитку підприємства та поділився своїм баченням еколого-економічних проблем використання водних ресурсів.

«У нас є стратегія, яку ми реалізовуємо уже більше двох років, за якою ми працюємо. Багато з того, що було передбачено цією стратегію, ми вже виконали. У нас лишилися найбільш довгострокові проекти, які ми реалізовуватимемо за рахунок коштів Світового банку. Я маю на увазі будівництво очисних споруд води, найбільшої насосної станції, очисних споруд каналізації, 10 кілометрів водопровідних магістральних мереж великого діаметру. Ми можемо сказати, що ми успішні, бо ми будуємо за новими стандартами, за новими технологіями. Усі сучасні найпотужніші бренди, що є в цій галузі, будуть застосовані на наших об’єктах. Ми можемо пишатися цим», -розповідає Андрій Нікітін.

Директор КП «Житомирводоканал» також зазначив, що підприємство відчуває перепони через неправильну державну політику у галузі водопостачання та водовідведення. Найпроблемнішим фактором він вважає економічно необгрунтоване тарифоутворення, яке заважає модернізації подібних підприємств, змушуючи їх «забирати» з місцевих бюджетів кошти, призначені для інших нагальних потреб.

Андрій Нікітін вважає недопустимим існуюче в державі відношення до водних ресурсів.

«Ні, ми не дбаємо про водні ресурси, і я можу відповісти чому. У нас немає компетенції для того, щоб розуміти, що з цим буде в найближчі 10-20 років, у нас немає державного розуміння. Я вже не кажу про державну стратегію поводження з водою» – наголошує він.

Ще однією проблемою використання водних ресурсів в Україні директор КП «Житомирводоканал» називає відтік кадрів та неефективну роботу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Ще однією проблемою є відтік кадрів — ми втратили інженерну думку. Зараз ми не усвідомлюємо, що буде у майбутньому, а буде — хаос, будуть зникати річки, буде дорожче очистити воду (поки вона ще є). І на сьогоднішній день ми можемо бачити, що держава не інвестує у сферу розвитку водопостачання і водовідведення. Водопостачання – це наше сьогодення, водовідведення – це те, що ми будемо пити завтра – а ми не дбаємо про майбутнє. Навіть коли іноземні інвестори, міжнародні фінансові організації приїжджають в Україну і пропонують фінансову допомогу для розвитку галузі, вони кажуть: «Давайте!», але не можуть повною мірою забезпечити повернення коштів, бо є такі органи як НКРЕКП, який неефективно працює в галузі водопостачання та водовідводу – і в цьому є велика проблема», – підкреслює Андрій Нікітін.

Як у підтвердження слів директора КП «Житомирводоканал» фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу сьогодні повідомили, що проби води з труби колектора зливових вод колишнього Льонокомбінату у річку Тетерів відібрані 14 лютого містять нафтопродукти.

«Результатами лабораторних досліджень зафіксовано наявність нафтопродуктів у воді з труби зливового колектора, що призвело до збільшення їх вмісту в 10 раз у створі р. Тетерів нижче скиду порівняно зі створом вище скиду. Крім того, у зливовій воді виявлено високі концентрації таких показників, як хлориди, азот амонійний, залізо загальне, хімічне споживання кисню, біохімічне споживання кисню», – інформують у інспекції.

Враховуючи той факт, що дана труба з якої здійснювався скид не перебуває на балансі в жодного із суб’єктів господарювання, Інспекція звернулась листом до Житомирської міської ради з вимогою прийняти рішення про закріплення даної труби за відповідним суб’єктом господарювання.

Будьте першим, хто прокоментував "«Ми не дбаємо про водні ресурси» запевняє директор КП «Житомирводоканал», а екологи підтверджують наявність у водах р. Тетерів нафтопродуктів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*