У річці Тетерів на території пляжів житомирського гідропарку фахівці виявили значне перевищення кишкової палички. Її вміст у воді в десятки разів перевищує допустимі норми. Фахівці Держпродспоживслужби переконують, що проблема через забруднення водойм, яке дало про себе знати після сильних дощів.
«До початку купального сезону були відібрані проби води на дитячому пляжі і на дорослому. На жаль, показники води по лактозопозитивних паличках, як в народі говорять – кишкова паличка, дуже високі. При нормативі 5000 на см3 на дитячому пляжі зафіксували 70 тис., а на дорослому – 240 тис. Ми винесли припис адміністрації КП “Парк” з переліком необхідних дій для обмеження купання людей. Щоб не було проблем і захворювань на кишкову інфекцію, — розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби Галина Шарапа.
Результати аналізу повторного забору води, який фахівці проводили 31 травня, виявилися не кращими.
«Результат майже не змінився. Як було 240 тисяч лактозопозитивних паличок на дорослому пляжі, так і залишилося. Натомість на дитячому зафіксували близько 200 тисяч. Тому на сьогоднішній день показники по перевищенню кишкової палички у воді дуже високі. Як лікар я не рекомендую купатися. Крім того, дорослі повинні розуміти, що це означає для здоров’я і їх, і їхніх дітей», — розповіла начальниця відділу.
За її словами така ситуація виникла після злив, які пройшли по області, в тому числі й у Житомирі. Через них у воду потрапило дуже багато бруду.
Фахівці переконують, все що було на берегах річки Тетерів потрапило до водойми та призвело до нинішньої ситуації.
Наразі ж керівництво житомирського Гідропарку повинне розмістити інформаційні щити з повідомленням про заборону купатися у водоймі, а також постійно сповіщати про заборону купання. Крім того, на пляжах раз в 6-7 днів необхідно проводити забори води та перевіряти рівень забруднення.
Житомирян закликають не купатися у місцевому гідропарку, адже у першу чергу це може негативно вплинути на їх здоров’я.
«Кишкова паличка викликає кишкові інфекційні захворювання. Це може бути дизентерія, гепатит, гострі кишкові інфекції, а в людей, які мають проблеми зі шкірою можуть бути висипи та гнійники», — пояснила Галина Шарапа.
Наступний відбір води для досліджень планують проводити за три дні. Фахівці переконують, якщо люди не будуть викидати в річку сміття та нечистоти, вона сама очиститься. Адже проблема забруднення річок є не лише в Житомирі.
За словами пані Галини, крім рясних дощів, причиною проблеми є й викиди з новобудов біля річок. І всі ці нечистоти потрапляють до Тетерева.
«Можемо подивитися який зараз стан річок Кам’янки чи Руденки. Багато нових будинків. Багато викидів, які на сьогоднішній день мало контрольовані. Ви подивіться скільки всього викидається. Не тільки на пляжах міста. Багато всякого бруду викидають у річку Кам’янку та маленькі притоки річки Тетерів. Те що викидається вище нашого пляжу. В Денишах, Високій Печі. Ці всі питання необхідно розглядати в комплексі», — розповіла Галина Шарапа.
Проте лайном з приватних забудов, як виявилося, не має кому займатися. Адже це питання входить до компетенції Екологічної інспекції. А зважаючи на те, що міського управління у Житомирі немає – немає й кому контролювати незаконні викиди каналізації з приватних будинків.
Будьте першим, хто прокоментував "Літо по житомирськи: річка Тетерів заср*на так, що купатись небезпечно"