coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models

Фестиваль меду стане новою традицією на Бердичівщині (ВІДЕО)

Перший відкритий медовий фестиваль організували і провели у Семенівській об’єднаній територіальній громаді. Медовий ярмарок від тамтешніх пасічників рясніє різними медовими смаколиками.

Пані Тамара з чоловіком Віктором унаслідувала пасіку в Тереховому від дідуся.

«Від панів пасіка лишилася. Бо дід був пасічником у панів у нашому маєтку в селі, там наче Джозеф Конрад народився, є легендарний музей. І от в цьому садку – називався огрудок – там мій дід був пасічником. Коли панів проганяли з села, вони попросили його взяти собі бджіл», – розповідає Тамара Яковчук, займається пасікою.

Коли подружжя працювало у Молдові, бджіл забрали з собою. Повернувшись у Терехове, не лишили їх, а привезли на батьківщину.

«Чоловік дуже боявся, а зараз він дуже з ними справляється, файно. Для нас це віддушина, він тут ходить як Адам в Раю. Я качаю мед і до мене приходять такі слова: Співає мед в духмяній медогонці, танцюють краплі золотим дощем, це щедре літо йде до нас у гості по вінця виповнене вщент», – додає вона.

Із 70-го року, каже чоловік пані Тамари, пасіка стала частиною їхнього життя. Нині у них близько 30-ти вуликів.

«Головна особливість меду в тому, що він швидко засвоюється організмом і корисний для серця, головного мозку, шлунково-кишкового тракту, печінку нормалізує роботу», – говорить Віктор Карєлін, займається пасікою

Цілющий смаколик пан Віктор радить споживати в міру. Цьогорічний медозбір, каже, не такий великий, як минулого року.

«Весняний був дуже гарний у нас в селі. Із садків перший чистий я отримав, без домішок. Гречка – у нас не сіяли. І дуже жаль. Липа нічого не дала, слабо акація, практично не було», – додає він.

Фестиваль меду у громаді хочуть зробити традицією. Щоправда думають трошки раніше його проводити, щоб до Медового Спасу.

«Для популяризації бджільництва, тому що це такий трудомісткий процес. Це ремесло, яке з давніх-давен в Україні славетне. І саме завдяки бджолярам це ремесло переросло у мистецтво. Ми хочемо, щоб нашу громаду відвідували туристи, а наші бджолярі мали змоги реалізувати свою продукцію», – каже голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

У громаді, каже вона, живе чимало пасічників різного віку. Більшість мають проблеми, бо поля обробляються пестицидами і бджолосім’ї гинуть. Тому це досить ризикований вид ремесла.

На фестивалі, окрім меду, смакують стравами з його додаванням. Не обійшлося і без медовухи від кума Панька.

«Я вважаю, що такі фестивалі потрібні, вони показують всю яскравість і барви українського народу, показують, що село ще живе, що є люди, які хлібороби, пасічники, які збагачують нашу Україну, наше село. Фестивалів потрібно чим побільше, щоб люди відчували смак до життя», – каже Юрій Стасюк, відвідав фестиваль.

Відвідувачі фестивалю кажуть: свято обов’язково має стати традиційним для громади. Адже це весело, колоритно та смачно.

Будьте першим, хто прокоментував "Фестиваль меду стане новою традицією на Бердичівщині (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*