Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Адаптація дитини до дитячого садка

Адаптація дитини до дитячого садка
Адаптація дитини до дитячого садка

Сьогодні пройшло три дні як ми перший  раз пішли в садочок. Позаду довгі пошуки хорошого дитячого закладу, попереду адаптація до нового місця і колективу.

Моєму синові Владомиру майже три роки. Коли ми тільки вирішили піти до дитячого саду, виявилося, що у державному садочку місця для нас зовсім нема і ми 400-х соті  в черзі, з такими темпами до дитячого колективу ми можемо потрапити десь років у 8. Тож потерпівши поразку в державному садочку, ми вирішили пошукати серед комерційних, таких у нас в місті аж 5. Уважно придивляючись до кожного, ми нарешті знайшли  найкращий. Гарна світла кімната, привітна молоденька вихователька,  мала кількість дітей, з нашим сином їх було всього сім, багато іграшок, і цікавих ігор, що ще треба для щастя дитини.І найголовніше, адаптація до садочка проходить плавно і без надривів.   Як же скоріше адаптувати маля до нового, не звіданого світу дитячого садка, як допомогти йому найменше, або зовсім не нервувати, коли мама залишає його у групі, до чого треба бути готовими, коли ви тільки но починаєте водити дитя в садок?

У віці 2-3 років маля тільки формує навички спілкування з іншими дітьми і тому опинившись в новому середовищі гостро потребує підтримку матері.

Але в наш час і досі в дитячих садочках дуже рідко дозволяють мамам перші дні довго знаходитись поряд з дитиною, в кращому разі вона може стояти за дверима, і маля звісно знаючи що вона там, плаче і біжить до дверей. В інших закладах не дозволяють і цього, мама просто передає малюка незнайомій тітоньки, а сама як злодій втікає  і повертається коли маля вже вкрай охрипло від плачу.  Звісно після цього у дитини  негативне відношення до цього закладу, страх розлучитися з мамою провокують дитину на істерики і сльози.

       Звикання дитини до нового середовища залежить від багатьох факторів: психологічних, фізіологічних, соціальних.

 В період адаптації майже всі діти проходять період регресії. А саме: поганий апетит, нервовий сон, неуважність, агресивність. Від стресу страждає мова дитини, здається тільки вчора син ділився своїми спостереженнями за навколишнім світом, а сьогодні від нього можна почути тільки так, або ні. Навички і уміння також регресують: дитина може відмовлятися тримати ложку у руках, або перестає проситися на горщик. Постійна тривога і стрес понижують імунітет, місцевий мікроклімат, вимагають від організму багато сил для адаптації  і на цьому фоні, більшість дітей хворіють на вірусні респіраторні захворювання. Досить часто в такий спосіб вони підсвідомо шукають можливість залишитись вдома, в безпечному місці, поряд з близькими людьми. В період адаптації краще не робити дитині щеплень, не починати загартовувати, щоб не перевантажувати ослаблений організм.

Коли регресія змінюється на розвиток, можна сказати, що дитина адаптувалась.   

Існують легка(2-6 тижнів ) короткотривала,  і важка ( 2- 6 місяців) довго тривала адаптація.   В основному у багатьох дітей  повна адаптація проходить від 3 тижнів до 3 місяців.

Порівнюючи своїх дітей, хочу сказати, що донька від самого початку радісно бігла до садочка  і майже не згадувала про мене. Коли я бачила як діти чіпляються за маму ніби за соломинку дивувалась, адже моя дитина спокійно мене відпускала по своїх справах, а ось синок  навпаки, у будь якій не знайомій ситуації потребує моєї присутності. Але я розумію, що мої діти – різні і взагалі будь яка дитина індивідуальна, і підхід до кожної повинен  бути особливим.

        Дитячий садок. Діти займаються  | TIMES.ZT

Перед тим як іти до дитячого садочка , старайтесь більше гуляти серед  інших дітей, розкажіть своєму малюку про садок, але інформацію подавайте правдиво, щоб потім не було розчарувань. Те, на що він очікує і те, що він побачить насправді, може вплинути на його адаптацію.  Прийдіть з малям в садок як гості, покажіть йому майданчик,  де грають діти, поясніть, що всі діти ходять до садочка без мам, а коли приходить вечір мами їх обов»обов’язково забирають. Дитина не повинна сумніватися у тому, що вона може залишитись тут назавжди. Пограйте з дитиною в дитячий садок іграшками, покажіть йому що роблять діти і що робить вихователь.Чим більше малюк буде знати про дитячий садок, тим легше йому буде в процесі адаптації. Дозвольте йому брати з собою улюблену іграшку, в такий спосіб він буде почувати біля себе маленьку частинку рідного середовища.

Поговіть з вихователем вашої групи,  розкажіть про особливості  вашої дитини. Будьте твердими в своєму намірі бути поряд з дитиною на початковому етапі адаптації. Навіть якщо сувора нянечка скаже вам що ви заважаєте виховному процесу, не здавайтесь. Як варіант ви можете тихенько сидіти в кутку, так щоб ваша дитина вас бачила. Поступово ваше перебування в групі можна зменшувати до мінімуму, і нехай ви зіпсуєте відносини з персоналом, але збережете нервові клітини своєї дитини. В перші дні не залишайте дитину в садочку більше ніж на пару годин, будьте позитивні, навіть коли малюк капризує намагайтеся не реагувати на це.

Нам повезло, в нашому дитячому садочку дозволяють бути поряд з дитиною стільки, скільки цього потребує дитина. З ранку коли ми приходимо до групи, мій синок  ніяковіє, міцно тримає мене за руку, але проходить пару годин і він вже зовсім мене не помічає і разом з іншими малюками грається або займається з вихователем. У перший же день мій синок разом з іншими дітьми організовано йшов мити руки, ставив на місце стілець, сам робив сувенір до першого вересня.

Адаптація малечі в дошкільному навчальному закладі | TIMES.ZT Пройшло всього три дні, а ми здається вже захворіли, але я не сумую, адже знаю,що це невід’ємний момент в адаптації, ми скоро одужаємо і знову зануримося у колективне життя. Головне, що мій син вранці з радістю йде в садок, і зовсім не хоче повертатися додому. Я розумію, що коли я буду його залишати зовсім самого з його друзями і вихователькою, можливо будуть сльози і капризи, але вони будуть меншим стресом, ніж могли б бути.

    Ганна СТАНІШЕВСЬКА

Читайте також: Тайм-менеджмент для мам

Будьте першим, хто прокоментував "Адаптація дитини до дитячого садка"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*