coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Дитяче захоплення – фольклорний спів: бердичівляни підкорили «Червону руту» (ВІДЕО)

Завести українську пісню, та так, щоб аж дух перехопило, можуть вони – дитячий зразковий фольклорний ансамбль «Вінець». Діти руйнують стереотипи про вміле виконання народної пісні лише людьми старшого віку. Змалечку більшість із них прикипіли до цього співу. І результат є: чотири перемоги на ювілейному Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2019».

До фінальних змагань найбільшого українського некомерційного фестивалю запросили майже 950 учасників з-поміж 5-ти тисяч претендентів. Бердичівляни зуміли здивувати вибагливе журі у жанрі «Автентичний фольклор».

Із цією піснею 10-класниця 6-ої школи Ксенія Гуцалюк в дуеті з учасницею ансамблю здобула третє місце у напрямку «Дуети, тріо, квартети». Дівчина понад 6 років співає фольклорні пісні. Особливо цікаво, каже, збирати їх по селах.

«Зараз сучасна молодь слухає пісні, в яких немає ні сенсу, нічого. А народна пісня – вона ніби чарівна. У нас є такі пісні, коли ми співаємо, відбувається ніби якась магія: відкривається сонце, розвидняються хмари», – розповідає Ксенія Гуцалюк, співає в ансамблі «Вінець».

Участь у «Червоній руті», каже керівник ансамблю, важлива для колективу. Адже це єдиний всеукраїнський фестиваль, на який з’їжджаються всі області України. Відбір на нього проходив 2 роки. Окрім дуету вразив суддів спів гурту «Щебетухи», основу якого складають виконавці «Вінця». У них – 2 місце, а у самого «Вінця» третє. Серед солістів друге місце виборола Леся Ватаг.

«Діти сучасні, діти асфальту. І я іноді сама дивуюсь, що вони хочуть це робити і хочуть це співати. Те, що всі чотири номінанти отримали перемогу, стали переможцями – воно дуже гріє душу, бо на «Червоній руті» важливо навіть дипломантом стати, а не всі ними стають», – каже Лариса Куліченко, керівник дитячого зразкового фольклорного ансамблю «Вінець».

На репетиціях жінка ділиться знаннями про історію створення пісень, народними традиціями і обрядами. Зараз вона навчає 3 групи дітей по 15 чоловік. Концертний склад – 16-18 дітей. Це виконавці від 7-ми до 17-ти років. Настя хоче пов’язати майбутнє з фольклорним співом.

«Українські пісні не потрібно забувати, тому що це як щось рідне, що йде змалечку. З кожною новою піснею нам розповідають про слова пісні, звідки вони взялися, хто її виконував, як їх співали», – розповідає Анастасія Муц, співає в ансамблі «Вінець».

Дмитро 12 років в ансамблі «Вінець». Любить колектив, бо співають тут від чистого серця. Але хлопцям заборонено виконувати деякі пісні.

«Як ми починаємо якусь нову пісню вивчати, нам керівник розповідає, де взяли цю пісню, від кого її записали, в які дні її краще співати. Є пісні, які хлопцям в певні часи не можна співати. Наприклад веснянки, весільні пісні, таких я і не співаю і не беру участі», – каже Дмитро Шаламов, співає в ансамблі «Вінець».

До створення фолькльорного колективу Ларису Куліченко спонукало навчання в Київському університеті культури і мистецтв. Гурток, манера виконання, втім, з’явились задовго до появи ансамблю. Поїхавши на перший конкурс-фестиваль у Дніпро в 2003-му році дали назву колективу. Тоді «Вінець» отримав благословенну грамоту на труди. До його розвитку спонукали особисті спогади з дитинства про бабусь, використання людьми різних примовок, пісень, дотримання обрядів у побутовому житті.

«Керівника кращого в світі просто немає. Вона і психолог наш, і друг, товариш, у всьому може допомогти, порадити добрим словом», – каже Дмитро Шаламов.

Дітям пані Лариса каже: на сцені можна не дотягнути вокально, не мати такої техніки. Вона прибуде із віком і практикою. Але якщо в пісню не вкладена душа, її ніхто не буде слухати. Чого жінка і навчає дітей.

Будьте першим, хто прокоментував "Дитяче захоплення – фольклорний спів: бердичівляни підкорили «Червону руту» (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*