Найкращий спосіб зробити дітей хорошими — це зробити їх щасливими. Свого часу так сказав відомий ірландський поет Оскар Уайльд. І не помилився. Усі нормальні батьки прагнуть, щоб їхні діти були слухняними, вихованими та хорошими. Але для того, щоб цього досягти, потрібно велика праця з боку самих батьків. Адже тільки правильне виховання здатне з немовляти виростити щасливу та успішну дитину, яка залишатиметься такою ж у дорослому віці.
Детальної інструкції про те, як виховати ваше чадо ідеальним немає, адже кожна дитина особлива і потребує індивідуального підходу, але є перевірені поради щодо виховання, які допоможуть у цьому батькам.
Дуже важливо зрозуміти те, що дітям більше потрібен приклад для наслідування, ніж критика:
- Не принижуйте дитину. Кожного разу, коли ми говоримо щось на кшталт «В тебе взагалі є голова на плечах?», «Ти така/ий розумово відстала/ий як і твій батько/твоя мати», ми руйнуємо позитивний образ дитини і підриваємо авторитете когось із батьків.
- Не погрожуйте. «Якщо ти ще раз так зробиш, то я тебе покараю» — не поліпшить поведінку дитини, а навпаки — навчить боятися і ненавидіти.
- Не вимагайте обіцянок. Для маленької дитини обіцянка нічого не означає. Якщо вона совісна і чутлива, то вимагання обіцянок розвиватиме почуття провини, а якщо не чутлива — це навчить її цинізму.
- Уникайте гіперопіки. Надмірна турбота прививає дитині думки, що сама вона ні на що не здатна. Не робіть за дитину те, що вона здатна зробити сама. Це також стосується харчування. Не варто дитину заставляти наїдатися, нехай вчиться відчувати самостійно, скільки їжі потрібно з’їсти, щоб не залишитися голодною. Коли ви силоміць змушуєте їсти, коли чадо того не хоче, формується звичка переїдати. Діти з зайвою вагою — провина самих батьків.
- Не вимагайте негайної покори. Вашій дитині не дуже подобається, коли від неї вимагають негайно залишити якісь її заняття, коли вона повністю йому віддала свою увагу та старанність. Краще заздалегідь попередьте, що у дитини є ще хвилин 20, а потім потрібна буде якась її допомога.
- Не потурайте дитині. Діти відчувають, коли їм все дозволено, і батьки просто не можуть сказати «Ні!». Це обернеться тим, що вона просто виросте не пристосованою до життя. Якщо ви не навчите сприймати відмови, навчить — життя. І в подальшому їм буде дуже складно, коли відмовляють.
- Не вимагайте того, що не відповідає віку дитини. Не варто очікувати від дворічної дитини, щоб вона слухалася, як п’ятирічна. Поведінка, на яку вона ще не здатна, погано позначається на розвитку самосвідомості.
Виховуючи своїх дітей будьте батьками і друзями одночасно, справедливими, терплячими, мудрими і люблячими.
Читайте також: Як навчити дитину читати? Поради педагогів та педіатрів
Будьте першим, хто прокоментував "Поради батькам: «Дітям більше потрібний приклад для наслідування, ніж критика»"