Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Як правильно вибрати відеореєстратор та чи є він доказом у суді?

Як правильно вибрати відеореєстратор
Як правильно вибрати відеореєстратор

Час не стоїть на місці, комп`ютерні технології стрімко розвиваються. За останні кілька років  сучасні водії озброюються новим технічним засобам – відеореєстратором. Цей прилад відіграє роль незалежного свідка, дозволяє водієві зафіксувати все що відбувається на дорозі.

На даний час є велика кількість пристроїв, на будь-який смак та гаманець. Зростає не лише кількість, а й якість відеореєстраторів. Для водіїв, які дбають про безпеку свого автомобіля на ринку представлені цілі системи відеоспостереження. Така інновація складається із задньої та бокових камер, саме вона дозволяє зафіксувати події не лише попереду, а й з боків та ззаду. Таким чином автівка захищена від будь-якої афери грабіжників. Звичайно відеосистема значно вдарить по кишенях власників авто. Через це більшість водіїв купують відеореєстратори, а не цілі відеосистеми.

Як правильно обрати відеореєстратор:

  1. Слід звернути увагу на технічні параметри пристрою. У наш час існує величезна кількість підробок, які зніматимуть неякісне відео та швидко поламаються. У такому випадку необхідно добре розглянути технічні можливості різних моделей та марок, найкраще порадитись з консультантом  магазину.
  2. Далі потрібно вибирати пристрій з містким вбудованим акумулятором, який дасть можливість знімати відео якомога довше.
  3. Також не треба забувати про різні додаткові функції вашого пристрою. Наприклад: вбудований датчик удару, GPS-приймач. Вбудований датчик удару дасть можливість створити файл під час ДТП та захистить його, а GPS-приймач дозволить розраховувати відстань та час вашої поїздки. Ці функції зроблять користування відеореєстратором більш зручнішим та практичним, для водія та пасажирів авто.
  4. Карту пам`яті краще купувати відразу більшого об`єму. Її має вистачити для зйомки будь-якої події, у найважливіший момент на дорозі.
  5. Ще одним важливим аспектом є тип оптики. Якщо вона зроблена зі скла то якість зйомки буде помітно кращою, ні ж із пластику. Відеореєстратори з пластиковою оптикою значно дешевші, але слід зважити всі «за» та «проти».
  6. Далі не менш важливою є довжина кабелю до роз`єму прикурювача, адже живлення відбувається саме там. Якщо кабель буде занадто довгий то це може створювати дискомфорт для водія, а якщо кабель короткий, то може не підійти для великої автівки. Оптимальна довжина кабелю складає приблизно 1 метр.
  7. Недорогий не означає поганий. При виборі засобу відеоспостереження у вашій машині не обов`язково покладатися на відомий, розрекламований бренд. Насамперед необхідно ознайомитися з технічними характеристиками та матеріалом з якого зроблений пристрій. Після того з самою маркою, бо у більшості випадків ми платимо за бренд, а не за якість товару який купуємо.

Після покупки відеореєстратора Ви повинні правильно прикріпити його.  Слід вибрати правильне місце і кут кріплення. Прикріплюється відеореєстратор на скло простою присоскою. При покупці потрібно звернути увагу аби вона була більших розмірів, бо саме  це допоможу приладу не труситися під час руху. Також існують моделі приладів, які кріпляться  до скла спеціальною липучкою. На думку багатьох водіїв це не завжди зручно та практично. Тут вже кожен водій має обирати на свій смак та розсуд.

 Чи є відеореєстратор доказом у суді:

Відеореєстратор є вагомим доказом у суді, але є декілька нюансів, які повинен врахувати кожен хто хоче залучити відео до справи. По-перше,  відео повинно бути хорошої якості, що б можна було розгледіти всі деталі ДТП або порушення правил дорожнього руху. По-друге, розміщення приладу повинне бути правильним. Пристрій повинен бути розміщений під таким кутом аби було видно капот вашого авто. Саме це є доказом того, що відеозйомка відбувалася з вашої машини.

 Якщо все вищезазначене зроблене правильно, то Ви можете залучити відео до справи. Фахівці  та юристи радять передавати копію, а оригінал залишити у себе. Вважається, чим швидше відео буде прикріплене до справи, тим більше шансів, що суд візьме його до уваги. Адже, за певний час можна змонтувати будь-яке відео. Далі буде проведено експертизу, яка спростує або підтвердить справжність ваших відеоматеріалів. Інколи відео не відразу передають у суд, а переглянути його з інспектором та свідками. У всіх випадках матеріали зобов`язані долучити до справи, та зарахувати як вагомі докази. На жаль, відео є непрямим доказом і цілком покладатися на нього не можна, варто підготувати  низку документів, що змогли б захистити у суді.

Для будь-якого водія краще не потрапляти у ситуації, в яких доводиться відстоювати свою правоту, але готовим треба бути до всього. Правильний вибір відеореєстратора допоможе довести свою невинність перед судом. Але ніякий засіб відеоспостереження не врятує людські життя, тому слід бути уважним не лише у виборі пристрою , а й на дорозі!

Тетяна ПАВЛОВСЬКА

Рекомендуємо прочитати: Якщо Ваше авто зупинила поліція

Будьте першим, хто прокоментував "Як правильно вибрати відеореєстратор та чи є він доказом у суді?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*