coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager

Чому українці шукають роботу за межами України

Трудова міграція
Трудова міграція

Заради кращого майбутнього українці готові залишити свою країну.

Які плюси та мінуси такої міграційної тенденції?

На даний час питання роботи за кордоном стало мегаактуальним та розповсюдженим. Кожного року тисячі українців залишають свої сімї вирушаючи на пошуки альтернативного заробітку, та кращого життя за межами України. Більшість з них повертаються, а деякі відчайдухи, випробовуючи долю, залишаються там. А як саме  житомиряни емігрують закордон? Які труднощі виникають на роботах та при працевлаштуванні?

Статистика

За останні роки, як показує статистика, за межі нашої країни виїхало близько 5 мільйонів українців. Це говорить про те, що люди не просто їдуть на тимчасову роботу, а шукають постійне проживання в іншій країні. Серед топових країн в які їдуть працювати є: Польща, Чехія, Португалія, Німеччина, Ірландія, Ізраїль, Франція, Італія, США, Угорщина. За даними статистики 2002 року міграційний приріст населення зменшився до -33791. Це свідчить про те, що 15 років тому люди масово тікали з України. Зараз ситуація трохи змінилася, та чи надовго?

Міграційний рух населення Житомирської області у порівнянні із загальнодержавною міграцією

Кількість прибулихКількість вибулихМіграційний приріст, скорочення (–)
Україна1951181923822736
Житомирська область53395526-187

Статистичні дані за 2017 рік

Німеччина очима студентів Житомира

Як потрапити?

Найвідоміший спосіб заробити в Німеччині – збір полуниці. Саме за допомогою Житомирського національного агроекологічного університету, який має зв’язки з багатопрофільною сільськогосподарською компанією, здійснюється забезпечення охочих студентів роботою на один місяць літнього періоду. Для того щоб потрапити на цю роботу потрібно  було заплатити за проект 500 євро. На сьогодні в зв’язку із прийняттям безвізового режиму це коштуватиме 450 євро. Якщо раніше, отримавши контракт від фірми, потрібно було ще відкривати візу, то зараз достатньо лише одного контракту. Окрім цього фірма забирає певну суму за інформаційні послуги та певні внески.

Перебування та процес роботи

Не все так красиво, як відразу здалось.

Робочий процес

«Робота на перший погляд легка. Але коли о 4-тій ранку ти просинаєшся, а о 5-тій ти уже починаєш працювати до 17;00 – це не зовсім просто, оскільки такий проміжок часу в не розігнутому положенні не може обійтися без больових ускладнень. На мою думку, воно того варте, такі гроші в України не можливо заробити за такий короткий час», – запевняє студент ЖНАЕУ, Євген.

Техніка, яка обслуговує

Кожного тижня робітники отримують 20-30 євро на певні потреби. Така робота більше підходить саме для молодих людей, і надіятись на подальшу перспективу не варто.

Харчування працівників

Місце для зважування полуниці

Плантація на світанку

Польща по обидві сторони

Робота в Польщі є найпопулярнішою серед українців. Відкривши мережу інтернет, можна побачити безліч сайтів в яких розміщені агенції, які влаштовують на роботу. Найпопулярнішими вакансіями роботи є: пакувальник продукції, оператор на лінії, робітник складу, швачка, працівник на виробництві, шліфувальник тощо.

Після того, як прийняли безвізовий режим, українським заробітчанам стало вигідно їхати на роботу в Польщу. При собі вони повинні мати 500-600 злотих на певні потреби, але на кордоні при перевірці вони мають вказати, що їдуть на пошуки роботи. При цьому багато хто вже має запрошення і їде на певну роботу під приводом що на пошуки роботи. За безвізовим режимом вони мають перебувати на території Польщі не більше 90-ста днів. Після цього охочі, які планують працювати більше 90-ста днів, можуть повернутися в Україну та зробити «трудову візу». Роботи в Польщі різні, як важкі так і навпаки, але попри це вони їдуть працювати.

Як не потрапити на шахраїв?

Часто, ризики на які йдуть заробітчани можуть призвести до того, що їм не заплатять обіцяну суму. Знавці цієї справи радять ретельно підходити до пошуку агентств, які влаштовують на роботу. Звісно в інтернеті є безліч агентств, але довіряйте лише перевіреним. Краще, коли запрошення на роботу можуть прислати знайомі, котрі там працюють. Ні в якому разі не довіряйте так званим не перевіреним «посередникам». Вони можуть наобіцяти багато, а в кінцевому результаті дадуть вам дешеве запрошення, яке видане сумнівним підприємством. Через це вас можуть не пропустити на кордоні або не зробити візу, в гіршому випадку не маючи вибору, ви потрапите на дуже тяжку роботу.

У одній із наших публікацій  представники Житомирської компанії «Єдиний Центр» вказували на критерії, на які необхідно звернути особливу увагу при виборі агентства.

«На скільки мені відомо, в Польщі є дуже багато проблем з роботою. Спочатку агенції обіцяють багато, але потім виходить маленька зарплата. Мені дуже повезло, оскільки за годину роботи я отримую 12 злотих при цьому робота не важка », – підкреслює Олександр, який довгий час працює в Польщі.

Як радять більш обізнані люди: перш ніж їхати працювати, потрібно аналізувати кожну агенцію, яка обіцяє працевлаштувати. Якщо рекрутери вимагають від вас гроші за працевлаштування, то це є порушенням умов ліцензування Мінсоцполітики.

Типи робіт

Більша кількість заробітчан наголошує на тому, що в Польщі пропонують таку роботу, яку не хочуть виконувати самі поляки. Аналізувавши популярні види роботи, я визначила низку рекомендованих та нерекомендованих робіт.

Робочий процес на заводі

До нерекомендованих робіт можна віднести:

  • Робота на полях та в парниках. Робота дуже фізично важка тому, що ви постійно знаходитиметесь просто неба (неважливо на погодні умови).
  • Сортування пластикових виробів. Праця на сміттєзвалищі – є шкідливою для здоров’я.
  • Робота на птахофабриках та м’ясокомбінатах.
  • Сортування одягу Секонд-хенду, який відправлятиметься в бідні країни.

До рекомендованих робіт належать: 

  • Зовнішня та внутрішня робота на будівництві. Робота для чоловіків.
  • На кондитерських фабриках.
  • Робота на складах(сортування, укладання продукції).
  • Робота на корейських заводах.
  • Робота для людей зі спеціальністю(електрики, слюсарі, сантехніки, тощо)

Стовідсотково говорити, що та чи інша робота погана або хороша не можна. Кожна людина особисто для себе сама вирішує : що зручно, а що вигідно. Все залежить від світогляду.

Ягідний сезон у Фінляндії

Робота на фермах

Роботою на фермах є – збір полуниці на полях. Працівники проживають на фермах в спеціальних будиночках. Проживання коштує 3-4 євро. Великим мінусом цієї роботи є ризик неврожаю. Якщо виникає така ситуація то зазвичай через 2 тижні робота закінчується. Працівник просто вимушений повертатися додому з малим заробітком.

Збір ягід в лісі

Лісові ягоди збирають, як на півдні так і на півночі. Зазвичай заробітчани збирають чорницю, малину, гриби, брусницю. Особливість цієї роботи в тому, що ви маєте самі знайти ягоди. Для цього ви можете вдень проходити кілометри дороги. Робота не така легка як здається на перший погляд.

Середня зарплата одного сезону оплачується від 800 до 3000 євро. Як наголошують роботодавці, всього лише 30% робітників

повертаються з хорошим заробітком. Тому порада для тих в кого в Україні стабільна зарплата не їхати на таку роботу. Для того щоб заробити так покрити всі витрати ви маєте як мінімум працювати там три місяці.

 «Робота важка для тих хто не хоче працювати. В середньому вдень ми збираємо 4-5 відер ягід на одну людину. Головне щоб було бажання», – запевняють робітники.

Зарплата  в  Україні та за її межами

Станом на 2017 рік  середня зарплата українця  становить 200-250 євро, а мінімальна 100 євро. Звісно на такі гроші важко прожили, але можливо, якщо економити та себе обмежувати у всьому. Тому українці обдумавши все масово виїжджають працювати закордон.

Розглянемо низку популярних країн в яких отримати роботу простіше ніж в інших країнах.

Ситуація станом на 2017 рік

«В нас на сьогодні проблемою є нелегальна трудова міграція. Ми, як державна служба зайнятості, почали проводити такий проект «Освідчення людей через Асоціацію працевлаштування закордоном». Це для того, щоб пояснити людям, що вони повинні в першу чергу мати для виїзду закордон. Нині агенції, які раніше займалися туристичним бізнесом, почали працевлаштовувати. Звісно багато людей, які їдуть працювати можуть бути обдурені такими сумнівними агенціями», – зазначив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

Тенденція трудової міграції українців розпочалася ще 15 років тому…

  Жінки залишали сімї і їхали навмання, не знаючи  мови шукали роботу на місці. Звісно було важко, не було де жити певний час, але потім все налагоджувалося.  Судячи зі сказаного можна зробити висновок, що українці вже давно шукали кращої долі за межами нашої країни. На даний час, попит на  поїздки на роботу в Італію дуже знизився через кризу в цій країні.

Я проаналізувала лише декілька країн, в які їдуть працювати наші люди. У результаті впевнилась в тому, що українцям не важливо де жити аби не в злиднях. На питання про подальші плани щодо того, щоб залишитись закордоном, заробітчани відповіли,  що думають про це. Якщо наша держава в майбутньому старатиметься більше забезпечувати роботою українців, то еміграційні потоки зменшуватимуться. Заробітчанам лише можу порадити перевіряти кожну роботу і не “вестися” на привабливі пропозиції.

Катерина ТРОХИМЧУК

Нагадуємо, раніше TimesZT писав: ЯК ДІСТАТИСЯ ДО ЄВРОПИ БЕЗ ВІЗИ?

Будьте першим, хто прокоментував "Чому українці шукають роботу за межами України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*