Сьогодні, 25 січня, у Житомирській міській раді відбулась зустріч заступниці міського голови з питань виконавчих органів ради Марії Місюрової з директорами шкіл, в яких у пілотному проєкті восени 2019 року був запроваджений електронний журнал.
«На сьогоднішній день електронними журналами покрито лише 9 закладів, проте ми маємо надію, що фактично всі заклади освіти до кінця поточного року перейдуть на електронний документообіг. Електронний журнал — це в першу чергу сервіс, який розрахований на батьків, а також вчителів, керівництво навчального закладу та учнів.Він допоможе звільнитись від зайвого паперообігу, а також дозволить мати доступ до інформації 24/7», — пояснила Марія Місюрова.
Вчителька інформатики в Житомирській міській гімназії № 3 зазначила, що з пограмою «Єдина школа» у навчальному закладі почали співпрацювати найпершими серед усіх інших шкіл.
«Спочатку ми взяли лише єдиний клас, зараз ці учні навчаються у восьмому. За період користування система оновилась в кращу сторону, з’явились корисні додатки та зручні функції. Проте, щоб вчасно та правильно подати інформацію в журналі, в першу чергу для батьків, ми витрачаємо дуже багато часу, бо коли система оновлюється, вчителі тимчасово не бачать ту картину, яку вони ввели попередньо. Це інколи дратує, бо не виходить все так оптимально швидко. Але представники компанії все ще налаштовують й удосконалюють систему», — розповіла вчителька інформатики.
У міській раді також зазначили, що щоденник зобов’язує дітей підвищити свою успішність, а батьків — проявити турботу та увагу до своїх дітей, переглянувши їхні оцінки, та наздогнати теми, які вони погано зрозуміли чи пропустили.
«Коли отримали щоденник та журнал, то для нас вчителів було страшно, що з ним робитимемо. Проте це лише перші враження, бо будь-який пілотний проєкт так просто на дається. Спочатку було важко адаптуватися до електронного, а зараз нам уже заважає паперовий журнал. Проте, якщо не встигаєш вчасно виставити оцінки після уроку, то це дає можливість заповнити журнал на наступній перерві чи згодом. Інколи після уроку дитина може підійти за додатковим роз’ясненням теми. Ми всі мами і прекрасно розуміємо, що коли хороша оцінка, то дитина несе журнал, а коли недопрацювала,то відповідно ні», — зазначила директорка Загальноосвітньої школи № 6.
У електронному журналі батьки одразу можуть отримати інформацію про оцінку та рейтинг своєї дитини, її успішність та відвідуваність занять.
Вчителі, також розповіли, що виправити оцінку за певну тему можна не пізніше тижня, після її отримання (5 днів).
«Ми у тріаді батьки-вчитель-учень маємо найкращу позицію, бо користуємось готовим результатом. Єдине побажання — бачити побільше оцінок. Діти, звичайно, з побоюванням віднеслись до журналу, бо гаджети для них не нові, але тепер вони мають більший контроль, тому й повинні старанно навчатись», — розповіла мама учня з школи № 6.
Інші присутні батьки також висловили своє задоволення програмою, проте зазначили кілька рекомендацій, наприклад, прописувати домашнє завдання в окремій графі, а також щоб програма була адаптована до ПК.
31 травня 2020 року у навчальних закладах міста закінчиться тестувальний період з електронним журналом. До електронного документообігу було підключено загалом 197 класів. Всі дані в журналі конфіденційні, тому батьки й діти можуть бачити лише власний рейтинг та успішність. На такий проєкт було виділено кошти з міського бюджету у розмірі близько 750 тис грн — за них придбали планшети.
Будьте першим, хто прокоментував "Електронний журнал потребує допрацювань: житомирські освітяни та батьки ділились враженнями"