Сьогодні, 5 березня, минуло 70 років від дня смерті головного командувача Української повстанської армії Романа Шухевича.
Роман Шухевич — член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942), генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950).
5 березня 1950 року радянські спецслужби викрили останнє місцезнаходження «Тараса Чупринки» — Львівщина, село Білогорща. Роман Шухевич розумів, що поранений та може потрапити до рук совєтів, тому просто вистрілив собі у голову. Існують десятки легенд про обставини смерті та поховання Шухевича.
На своїй сторінці у Facebook екс голова Верховної Ради України та український політик Андрій Парубій сьогодні написав: «Ще у далекому 1990 році на місці героїчного останнього бою Романа Шухевича у Білогорщі я із друзями насипав символічну могилу — тепер там стоїть величний пам‘ятник Головному Командиру. Сьогодні теж в очах частини українців я бачу зневіру. Мовляв, темні часи настали, хоч і Незалежність здобули, і ворога зовнішнього зупинили, але ворог внутрішній запанував. Нам слід пам‘ятати, що Шухевич і його побратими боролись у значно важчих умовах. Їх справа перемогла. І боротьба за Україну триває!Будьмо гідними пам‘яті Романа Шухевича!».
Шухевич брав участь у роботі багатьох підпільних організацій, протестував, відсидів у в’язниці 4 роки, далі концтабір, поклав життя на служіння Україні, створив армію та цілу підпільну державу — це основні факти з його життя. Саме завдячуючи Роману Шухевичу український визвольно-революційний рух набув загальноукраїнського значення.
Герой України з посмертним званням, він був талановитою особистістю, пластуном, успішним у спорті та музиці. Він навчався в Музичному інституті імені Лисенка, виступав з концертами на різних сценах Львова, успішно займався бізнесом, був високоосвіченою людиною. Ці факти про Шухевича не надто загальновідомі, адже його образ «радикала», «колаборанта з нацистами» та «прислужника німців» десятиліттями підживлювала радянська пропаганда .
Нагадаємо, що Романові Шухевичу було посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави та іменовано пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба
Будьте першим, хто прокоментував "Україна вшановує 70 років від дня смерті Шухевича: цікаві факти про життя героя"