coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager

Карантин: прогулянки за містом не вважаються злочином, якщо вас не більше 10

Поки українцям активно виписують штрафи за порушення правил карантину, юристи розбираються, чи законні такі дії, повідомляє «UBR»

Трохи більше ніж за два тижні карантину в Україні у Єдиному державному реєстрі судових рішень накопичилося більш ніж 100 судових постанов через порушення санітарних заходів. Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст.44-3, за недотримання карантинних заходів — штраф від 17 000 до 34 000 гривень. Проте юристи стверджують, що це порушення ще потрібно довести в суді, і як правило, такі справи не вдається розглянути через помилки при їх оформлені. 

«Багато судових проваджень закриваються, оскільки рішення виносяться не на власників магазинів або інших підприємств, а на їх працівників. Але штрафувати можуть виключно суб’єктів господарювання або їх посадових осіб. Ще в багатьох випадках матеріали справи не містять доказів вчинення правопорушення, порушено порядок складання протоколів, відсутні свідки правопорушення і т.п.», – розповіла адвокат АТ Лещенко, Дорошенко і партнери Анастасія Блинда.

Інколи замість штрафу можуть зробити просто усне зауваження, але якщо порушення правил карантину може наразити на небезпеку інших, тоді можлива й кримінальна відповідальність:

«Це стосується випадків, коли людина, знаючи про свою хворобу, навмисне відмовляється від дотримання протиепідемічних норм і правил. У таких ситуаціях людина може і сісти на кілька років, і заплатити більш солідний штраф», — зауважив адвокат ЮК Riyako & Partners Микола Максимов.

На цей час в Україні вже відкрили кілька кримінальних проваджень через порушення правил карантину. Один випадок на Житомирщині — порушником став чоловік, заражений коронавірусом, який все ж продовжив працювати на рейсовому автобусі Австрія-Україна, другий у київській приватній клініці — керівництво ховало свого пацієнта, який повернувся зі Швейцарії, від МОЗ. У таких випадках вони повинні понести відповідальність саме за навмисне порушення карантинних заходів.

Причиною штрафування підприємців є те, що вони не закрилися, як того вимагав Кабмін. Дозволено працювати банкам, аптекам, АЗС, магазинам, що забезпечують продуктами та засобами гігієни, поштам, а що стосується кафе та ресторанів — їм можна лише доставляти їжу та напої кур’єром, продавати «їжу на винос» не можна, адже велика ймовірність отримати штраф, якщо обвинувачам вдасться довести порушення:

«Багато хто закрив свої зали і став працювати продажем на винос, але їх все одно «грюкнули», так як це не адресна доставка. Сторона звинувачення повинна довести, що це не адресна доставка», — розповідає адвокат Андрій Бєляєв.

За пікніки та прогулянки ніхто поки не штрафуватиме. Міська влада закликає мешканців не виходити без гострої на те потреби зі своїх осель, і навіть натякає, що за виїзд з компанією на прогулянку чи шашлики поліція буде штрафувати. Але юристи говорять, що це обмеження конституційних прав і свобод людини, які заборонені в режимі надзвичайної ситуації:

«Правовий режим надзвичайної ситуації цього не передбачає. Тому дотримання карантину шляхом самоізоляції громадян є тільки соціальною відповідальністю кожного з них. Санкція загрожує хіба що за розпалювання багаття в не відведених для цього місцях (штраф від 300 до 1360 грн), або за збори людей понад 10 осіб. Прямої заборони на пікніки або спільні прогулянки в правилах немає», — говорить Анастасія Блинда.

Проте, з обсервацією справа трохи інакша. Згідно з рішенням Кабміну, люди які побували за кордоном, і де зафіксовано коронавірус, повинні після приїзду бути на обов’язковій обсервації 14 днів. За невиконання цієї умови можна отримати штраф.

Будьте першим, хто прокоментував "Карантин: прогулянки за містом не вважаються злочином, якщо вас не більше 10"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*