1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange

COVID-19: як обрати у житомирському тролейбусі максимально безпечне місце (ФОТО)

Правильне місце під сонцем обрати нелегко. Для цього, як мінімум, треба бачити зірку на небі, що вказує вам шлях до Життєвої Мети. А от вибрати правильне місце у тролейбусі під час дії карантину – набагато простіше. Для цього необхідно: а) дотримуватися рекомендованої медиками дистанції 1,8 м; б) пам’ятати правила безпечної поведінки у громадському транспорті – і виконувати їх.

За правилами, що діють станом на 13 квітня 2020 року, у тролейбусах Житомира можна перевозити не більше 15 пасажирів. Що дає вам певну свободу вибору життєвого простору у салоні. Є ще один важливий момент. Для проїзду у міському транспорті тепер треба пред’явити спеціальну перепустку.

У зв’язку з цим пасажиропотік, який і без того був кволим, зменшився до мінімальних показників. Це поволі вбиває комунальний транспорт – але збільшує ваші шанси не підчепити «китайську заразу» під час поїздки.

І

У деяких відносно нових тролейбусах на задньому майданчику є так зване «блатне місце». Займіть його, якщо воно вільне. Ці місце гарантує, що біля вас ніхто не сяде.

З одного боку, ви сидите біля входу, і вам може здатися, що не на найкраща локація у салоні. Але придивіться уважно: сьогодні у тролейбусах на вхід-вихід працюють лише одні двері, передні або середні. Таким чином кондуктор контролює кількість пасажирів та наявність у них перепусток. Отже, «блатне місце» гарантує вам психологічний комфорт. І тут справді буде безпечно.

ІІ

У старих тролейбусах «блатне місце» стояче, бо сидіння там нема. Алгоритм ваших дій той же. Якщо ви відносно здорова людина і можете без проблем їхати стоячки – то краще стояти у безпеці, ніж сидіти невідомо біля кого.

ІІІ

Якщо стан здоров’я не дозволяє стояти – здоровий глузд підкаже сам, де краще сісти. Звичайно, там, де менше людей. Навіть якщо це сонячний бік.

IV

Сидіння біля переднього входу – однозначно найгірше місце в салоні, якщо саме цей вхід впускає і випускає людей. Але у старих тролейбусах передні двері вдвічі вужчі за інші. Тому там на вхід-вихід частіше працюють середні двері. В цьому випадку в районі передніх сидінь утворюється своєрідний «апендикс» – відносно безпечна зона з мінімальною ротацією пасажирів.  

V

Сидіння, де ви сидите спиною до когось – палиця з двома кінцями. З одного боку, ваша голова та голова пасажира за вами перебувають у небезпечній близькості. Рекомендованої дистанції 1,8 м там точно не буде.

З іншого боку, ви сидите потилицями один до одного. Отже, ризик наразитися на чужі респіраторні виділення тут набагато менший – ніж у випадку, коли ви сидите з іншим пасажиром обличчям до обличчя.     

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "COVID-19: як обрати у житомирському тролейбусі максимально безпечне місце (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*