Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 24 квітня підтвердив раніше озвучену інформацію: уряд виділить регіонам кошти для виплат медикам, які лікують хворих з COVID-19. Наприклад, у Києві лікарям доплатять за березень додатково 17 тис. грн., медсестрам 13 тис. грн., санітаркам 11 тис. грн. І тут починається найцікавіше. Хірург у державній лікарні, який лікує звичайних хворих – отримає менше за санітарку, яка прибирає за хворими на коронарну інфекцію.
Хтось може сказати: це справедливо, бо молодший медперсонал свідомо наражає себе на небезпеку зараження. Але звідки відомо, з якими пацієнтами працюють сьогодні хірурги, окулісти, невропатологи, ендокринологи і (особливо!) стоматологи? Хто дасть гарантію, що до них на прийом чи лікування потрапляють лише пацієнти без SARS-CoV-2? Хто компенсує їм ризики? Нарешті, хто буде винен, якщо такі медики заразяться від пацієнтів, у яких хвороба протікає без симптомів?
Не може санітарка інфекційного відділення заробляти більше, ніж зав. хірургічним відділенням – це дика маячня, яка очевидна навіть людині без медичної освіти. Такі фокуси приведуть лише до масштабних зловживань у медичних закладах. Замість того, щоб спокійно працювати – медики вже починають гризтися між собою за доплати. Кому це потрібно – Степанову? Шмигалю? Зеленському?..
Міністерство охорони здоров’я ініціювало акцію #ПідтримуюЛікарів.
«Долучитися до акції можна, розмістивши червону стрічку з вузликом на сторінках видань, в ефірі телеканалів, профілях у соціальних мережах або зав’язавши на зап’ясті. Не соромтеся дякувати медикам за самовіддану працю у боротьбі з коронавірусною хворобою».
Все це дуже зворушливо. Але! Ідіотська практика поділу медичного персоналу на два сорти не витримує жодної критики. Уряд повинен зрозуміти: в умовах нинішньої глобальної інфекційної кризи ВСІ без винятку медики повинні ГАРАНТОВАНО отримувати підвищене грошове утримання. Бо всі вони зараз у зоні ризику.
Міністр Степанов мусить щодня колошматити кулаком по столу прем’єра та президента, вимагаючи запровадження цієї простої і зрозумілої схеми оплати праці для своїх підлеглих. Так, це трохи складніше, ніж в’язати стрічки на зап’ястях. Але це буде справжня підтримка – а не декларативна PR-акція.
І дуже бажано, щоб після перемоги над COVID-19 зарплати медиків не зменшилися.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Кабмін і МОЗ розділили медиків на сорти: 1-му сорту – надбавки, 2-му сорту – булька з носа"