Сьогодні, 14 травня, голова Житомирської міськради Сергій Сухомлин під час прес-брифінгу спробував пояснити, чому вартість п’яти закуплених апаратів ШВЛ для КП “Житомирської Центральної міської лікарні №1”, КУ Центральна міська лікарня № 2 та КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» майже на 1 млн грн дорожчі дорожча, ніж аналогічні придбання інших міст.
“Перший контракт про закупівлю апаратів штучної вентиляції легень ми підписали ще наприкінці березня, коли тільки почався коронавірус, і міська рада виділила кошти на закупівлю цього апарату. Дійсно, згідно рішення Верховної ради, апарати ШВЛ можна було закупити без тендеру. Тоді через ажіотаж закупити їх бул практично неможливо, було всього кілька пропозицій з терміном поставки на липень-вересень. Німеччина й Швейцарія не експортували. Були пропозиції радянського виробництва, а також шведського. Ми знову зібрали всіх лікарів на нараду, і я пропонував розглянути пропозициї китайського чи шведського виробництва, які можуть швидше поставити апарат, але лікарі сказали, що гострої необхідності у ШВЛ апаратах у квітні не було й купувати абищо, гнатися за цифрами – не було сенсу. Розглянули швейцарське обладнання від компанії HAMILTON. Вирішили, що перша лікарня закупить для другої та для дитячої разом. ШВЛ апарат – це фактично насос, який качає повітря. В людини легені можуть згортуватись й це призводить до травмування. В цих апаратах враховуються прості параметри: вага людини та вік.
Та комплектація, яку обрали для закупівлі, є інтелектуальною й дозволяє підлаштовуватись апарату під індивідуальні особливості людини, й буде актуальною не лише зараз, а й згодиться в подальшому для складних операцій.
Тому коли компанія дала звіт, що закупили інші міста, а що ми – то не можна говорити, коли ми бачимо першу цифру, що ці апарати ідентичні”, – зазначив Сергій Сухомлин.
Нагадуємо, що вартість апарату С-3 з повною інтелектуальною комплектацією складає 1 млн 600 тис грн, апарату ШВЛ топ-класу (С-6) – 1 млн 900 тис грн.
У міськраді підписали договори та зробили попередню оплату – чекають постачання апаратів класу С-3 для першої, другої та дитячої лікарні, а також С-6 – для першої та другої лікарень.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській міськраді пояснили, чому закупили апарати ШВЛ майже на 1 млн грн дорожчі, ніж в інших містах"