Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Після поля бою, назад за парту: У Житомирі АТОвці можуть здобути освіту безкоштовно

Життя після війни існує. І вони це доводять… Вони — це учасники бойових дій, які не лише захищають кордони нашої держави, вірно служать країні, а й роблять усе, щоб жити в ній краще. А для того, щоб жити краще, потрібно здобути гарну освіту, знання, які допоможуть розвивати державу. В наш час деякі виші допомагають атовцям здобути знання безкоштовно, не є винятком і вищі навчальні заклади Житомира. 

Одним із найкращих ВНЗ є Державний університет «Житомирська політехніка» (раніше — Житомирський державний технологічний університет) , яка вирізняється поміж інших вишів своїм розвитком, умовами та державним забезпеченням. 

У 2018 році до Житомирської політехніки зарахували 141 учасників бойових дій, з них 131 атовець навчався на державному замовлені, а у 2019 році до університету зарахували 53 учасника бойових дій, і всі вони навчалися на державному замовленні. 

Ректор Житомирської політехніки Віктор Євдокимов зазначає, що така можливість безкоштовного навчання для атовців виникла не спонтанно, допомогти хлопцям знайти себе в мирному житті та отримати гарну освіту, вирішили колективно, адже розуміли, як важливо це для військових:

«Програма безкоштовного навчання для бійців — це наша університетська ініціатива. Це виникло не спонтанно, ми і раніше допомагали хлопцям. Починаючи з 2014 року я очолював благодійний фонд „Разом за справу“, який збирав кошти на лікування та реабілітацію атовців. Ми розуміли, що для цих хлопців дуже важлива психологічна реабілітація і соціалізація, після повернення з військової служби вони мають себе знайти і в мирному житті. Тому колективом вирішили, що треба окремо оголошувати конкурс, зацікавлювати їх до навчання. Ми їздили по військових частинах, працювали з командирами і побачили, що охочих дуже багато. Починаючи з 2017 року ми почали впроваджувати цю програму в університеті, набирали атовців, порушували клопотання перед міністерством освіти, щоб для цих військових та їхніх дітей були додатково виділені бюджетні місця. Нас почули, підтримали і продовжують досі підтримувати. За ці роки в нашому університеті здобуло освіту більше ніж 550 учасників АТО, а ще ж у нас навчаються їхні діти».

Віктор Євдокимов вважає, що не лише університет допомагає бійцям, а й вони допомагають університету:

«Для нас дуже важливим ще є виховний процес, бо атовці навчалися в групах зі звичайними студентами і розповідали їм, через що вони пройшли, що відчували. Ми хотіли хлопцям допомогти та підтримати, і вони в свою чергу, допомагають університету патріотично виховувати молодь, що навчається у нас». 

У Житомирській політехніці студентам-атовцям завжди йдуть на поступки та допомагають, бо знають, яку специфіку та важливість має їхня служба:

«Зараз дуже багато таких ситуацій, коли хлопці на передовій, і їх не відпускають, тому університет йде на поступки. Викладачі все розуміють, складають індивідуальні плани для їхнього навчання та сесій. Крім того, в університеті для атовців безкоштовно проводять різні тренінги, курси з вивчення іноземної мови, підвищення їхньої фаховості в ІТ-сфері, проводимо на базі університету фотовиставки». 

У 2020 навчальному році в Житомирській політехніці також буде набір на державне замовлення для бійців, зазначає Віктор Євдокимов:

«Цей рік не буде винятком. У 2020 навчальному році також буде оголошено про набір на місця державного замовлення. Ми вже оголошуємо про це, робимо рекламу по групам, через військову частину, через командирів. Державні місця виділяються додатково, в залежності від того, скільки таких категорій студентів зараховано до університету. Тобто ми їх спочатку зараховуємо на конкретні спеціальності, а потім на всіх таких студентів порушуємо клопотання, щоб їх перевели на бюджет. У нас були випадки, коли на деяких спеціальностях не було державного замовлення, але ми шукали меценатів, які могли б пропалатити їм навчання». 

Журналісти Times. ZT вирішили поспілкуватися з атовцями-випускниками, які навчалися у Житомирській політехніці, аби дізнатися про їхнє враження від навчання: 

«Я навчався саме на державному замовлені. У ЖДТУ вивчав економічну безпеку антикорупційної діяльності. Це навчання було для мене дуже корисне, ці знання я використовую на практиці. ЖДТУ мені сподобався своїм рівнем навчання, професійним рівнем викладачів, матеріально-технічною базою, тим, як облаштовані аудиторії, там реально круто. Якщо порівнювати ЖДТУ з 2014 роком і 2016-м, коли я прийшов, можна сказати, що наче два різних навчальних заклади. Це дуже класно, що там є державне замовлення для учасників бойових дій, і те, що хлопці-атошники мають можливість навчатися безкоштовно. Це заслуга ректора Віктора Євдокимова, бо він допомагав і за це переживав, і я знаю, що там ще дуже багато хлопців отримали вищу освіту», — розповідає голова ради ветеранів Міністерства у справах ветеранів України Володимир Лагута. 

Випускник магістратури, кіборг Роман Дмитренко вважає, що навіть на заочному навчанні можна отримати величезний багаж знань, адже викладачі вишу справжні професіонали:

«Я вже закінчив навчання у ЖДТУ за спеціальністю безпека фінансової діяльності підприємств та отримав диплом магістра. Це нова спеціальність, і мені дуже хотілося її закінчити, це в мене вже не перша освіта, але цю я дуже хотів. Дійсно, викладачі високого рівня, я навчався заочно, існує думка, що на на заочному навчанні „аби з’явитися“, але я ходив, і викладачі розповідали цікаві речі».

А от атовець, який отримав поранення, Дмитро Матвійчук не думає зупинятися на дипломі бакалавра, він планує ще вчитися на магістра:

«На мою думку, це найкращий навчальний заклад в місті. Мені довелося вивчати спеціальність „Екологія“, на якій багато чого дізнався, мені це було цікаво, та ще й мав змогу бути на державному замовлені. Тут гарний ректор та керівники. Після бакалавра планую у магістратуру йти».

Олександр Швецов, атовець, якого також було поранено на війні, задоволений не лише навчанням, матеріально-технічним забезпеченням, а й тим, що до його побратимів відносяться з розумінням та усіляко допомагають : 

«Зараз я безкоштовно навчаюся на 3 курсі за спеціальністю „Публічне управління та адміністрування“. Тут класно, бомбезно, викладачі реально круті, є такі, що приїжджають з Києва та викладають для нас, діляться своїм досвідом. Я буду казати за свою групу, технічне забезпечення було на вищому рівні, хороші аудиторії та література, що потрібна для навчання, все це було доступно, і на гарному рівні. У нас група специфічна, всі атовці, якщо в когось не виходить приїхати на екзамени, бо вони знаходяться в зоні ООС, нам завжди йдуть на зустріч, дозволяють пізніше все скалсти».

На жаль, нам не вдалося з’ясувати, чи є можливість для учасників бойових дій навчатися безкоштовно в Поліському національному університеті Житомира (раніше — Житомирський національний агроекологічний університет), адже в інформації нам відмовили.

Будьте першим, хто прокоментував "Після поля бою, назад за парту: У Житомирі АТОвці можуть здобути освіту безкоштовно"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*