coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine

Житомирянин, який рятує чужих дітей, пише книги (ВІДЕО)

Житомирянин Вадим Жалюк працює в соціальній сфері, а саме займається дітьми, які зростають в кризових сім’ях, дітьми, які вчинили злочини чи схильні до правопорушень. Робота подекуди виснажлива в психологічному плані. Але чоловік знайшов для себе так звану «віддушину»: творчість. Вадим пише книжки.

«З огляду на специфіку моєї роботи, творчість для мене – це хобі, яке надихає, дає силу жити, без творчості своє життя я не уявляю. Пишу про молодь, про дітей, які потребують допомоги дорослих, про дітей, які вчинили злочини та схильні до правопорушень, які зростають в кризових сім’ях чи опинились в складних життєвих обставинах. Це тематика перших моїх двох книг. Третя моя книга – «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник». Сама назва містить у собі підтекст. Це нотатник з моїх подорожей Україною за останні 10 років. Здебільшого мова про відвідини літературних фестивалів по всій Україні, просто про подорожі і спілкування з людьми, які на сьогодні творять літературний процес України, спілкування з творчою молоддю», – розповідає  TIMES.ZT Вадим Жалюк, житомирянин, нині – голова літературного об’єднання Житомира «Шодуарівська альтанка».

Фото з подорожей Вадима Жалюка

Часто нотатки під час подорожей чоловік записує у «дорожній» записничок. Вони допомагають потім згадати пережиті відчуття і написати вірш. Вадим показує списані сторінки блокнота: така звичка, каже, допомагає втримати і не загубити враження та емоції. Він не раз був на літературних фестах в Херсоні, Миколаєві, Одесі, Коростені. Третя книга «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник», каже, покликана спонукати українців пізнавати свою країну.

Фото з подорожей Вадима Жалюка

«Вірші, нотатки, які тяжіють до есе, відображують мої погляди на різні життєві ситуації, погляд на літфести за лаштунками. Я ділюсь з людьми своїми переживаннями, тим самим налаштовую: лишайте все, збирайте необхідне і рушайте в путь. Коли робиш перший крок – дорога починається сама собою. Україна варта того, щоб знаходити можливість хоча б раз на місяць десь побувати там, де ще досі не були. Особливо я дотримуюсь думки, що де б ви не були, проходить певний час і треба туди повертатись, щоб поновити попередні враження і відкрити щось нове. Визначальне, чому я полюбляю їздити на фестивалі, це відчуття присутності. Ти відчуваєш, що ти є присутній в цьому дійстві. Можливо, це важко пояснити, але саме відчуття присутності мене приваблює в подорожах», – розповідає Вадим.

Фото з подорожей Вадима Жалюка

Видання «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник», говорить автор, вийшло в рамках проекту соціально значущої літератури, який відбувається за підтримки Житомирської ОДА. Цьогоріч там також стартував прийом заявок і чоловік планую знову брати участь у проекті. Каже, має що сказати людям через книги. І не заради заробітку, примірники видань не продаються. Книги доступні читачам у бібліотеках Житомирщини.

Окрім прози і віршів Вадим Жалюк захоплюється фотографією. Інколи фотознімки розміщує у своїх книгах, де віршує, пише невеличкі нотатки на літературознавчі теми, та все ж більше тяжіє до прози.

Разом з сестрою по творчості Ларисою Паламарчук Вадим втілив у життя проект-дітище – Всеукраїнський Літературний Фестиваль «Шодуарівська Альтанка». Міська рада Житомира підтримала ініціативу, дійство проходитиме вже вчетверте 27-28 червня у дворику обласного літературного музею. До участі заявлено 25 віршових і 25 прозових творів від авторів з різних міст України.

«Стартуємо об 11 годині 27 червня. Хто не зможе приїхати через карантинні обмеження, надішле відео з зачитаним твором, яке ми розмістимо на різних інтернет-платформах. Там і визначиться приз глядацьких симпатій. Житомир вже має свої літературні традиції і не поступається у проведенні такого тематичного фестивалю іншим містам. У нас прискіпливий відбір конкурсантів і великі вимоги. Відвідувачі відчувають це, ми вже маємо схвальні відгуки з усієї України від прозаїків і поетів», – каже Вадим Жалюк.

Літературний фестиваль, говорить чоловік, дає можливість Житомирщині на рівні з іншими областями розвивати творчих людей, а Житомиру не поступатись у культурному житті іншим містам.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин, який рятує чужих дітей, пише книги (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*