У Житомирі триває модернізація водопровідної-каналізаційної інфраструктури, що дасть змогу не лише покращити роботу КП «Житомирводоканал», перейти на втоматизовану роботу, а й очистити річку від забруднення, щоб вода була придатною для пиття.
На очисних спорудах каналізації по вул. Промисловій зараз проходить масштабна реконструкція головної каналізаційної станції. Директор КП «Житомирводоканал» Юрій Нікітін запевняє, що після цієї реконструкції ручної праці буде значно менше, все буде автоматизовано, тому і персоналу стане менше. На двох майданчиках зараз працює 149 робітників, але має залишитися 39.
Крім того, очищення буде значно вищого рівня, вода буде кращою, наша річка Тетерів зітхне з полегшенням, і Коростишів отримає більш якісну воду для пиття.
«Наприкінці минулого року ми отримали грант від Словенського уряду, в Житомирі зараз працює дві словенських компанії на підряді — одна на очисних спорудах каналізації, інша на очисних спорудах води. Ми за ці 2 млн 888 тис євро вирішили реконструювати головну каналізаційну насосну станцію, подали все на експертизу, і вже через 2 місяці ми розпочнемо будівельні роботи», — зауважив директор «Житомирводоканалу».
Юрій Нітін розповів, що КП «Житомирводоканал» займатиметься утилізацією мулу:
«Мул — це те, що залишається після розділення стічних вод. Тут іде процес його осадження, і далі він має зневоднюватися спеціальними декантарами в цьому приміщенні. Зараз весь мул просто викидається в своєму рідкому виді прямо на поля, і все це в природній спосіб висихає. Завжди вважалося, що цей мул забруднює наше навколишнє середовище. Десь в 2011 році Поліський національний університет розпочав дослідження цього мулу, вони випробовували його на якісність і придатність як мінеральних добрив. На минулому тижні ми отримали від нашого університету заключення, що цей мул є найвищою категорією мінеральних добрив. Ми бачили дослідження, як використовувати цей мул на пшениці, на тих продуктах, з яких виробляють масла. В нас величезні запаси цих добрив, і водоканал розпочав процес дозвільних документів, щоб ми могли займатися його реалізацією. Замість двох місяців осушування, ми за 2 години можемо отримувати вже зневоднений мул, з вологістю 76%. Орієнтовно ми виробляємо 30 т мулу з цих очисних споруд.
Під реконструкцію потрапила не лише каналізаційна очисна споруда, а й водопровідна мережі КП «Житомирводоканал» по вул. Чуднівська, 120.
Юрій Нікітін зауважив, що сама адміністративна будівля втрачає дуже багато тепла, тому її будуть утеплюватися, замінюватися вікна та оновлювати систему опалення. Крім того, біля КП «Житомирводоканал» планують зробити сквер для відпочинку житомирян та парковку.
«Вітчизняні споруди, на яких ми зараз працюємо, були побудовані 40 років тому, вони не можуть якісно очистити воду, тому маємо заново побудувати очисні споруди, а не реконструювати. Зараз розпочинається будівництво нової станції по виробництву діоксиду хлору і гіпохлориту натрію. Ми будемо виробляти альтернативні реагенти 2 і 3 категорії, це діоксид, але це не замінить хлору, наша річка цього не сприйме, в ній багато синьо-зелених водоростей, які не можна очищувати за рахунок хлорвмісних речовин. Ми не певні, що наша річка набуде тих властивостей, щоб ї можна було пити, тому будемо фільтрувати воду ще й активованим вугілля, який прибере з води неприємний смак і запах, воду можна буде пити із задоволенням».
З 4 по 5 липня у Житомирі планують відключення води, КП “Житомирводоканал” пояснює, що це є необхідною процедурою, адже об’єм роботи дуже великий:
«Щоб ми могли приступити до реконструкції нашої насосної станції 2 підйому, і щоб підрядники могли якісно зробити реконструкцію магістральних трубопроводів, з 4 по 5 липня нам доведеться виконати величезний об’єм роботи, замінити засувки. Між цими павільйонами та засувками, які перекривають воду, з одного і іншого боку знаходиться по 2 тис. м куб води, її потрібно злити, на це потрібен час, відкачати і приступити до монтажних робіт».
Будьте першим, хто прокоментував "«Масштабне будівництво»: У КП «Житомирводоканал» проводять модернізацію, планують продавати мул і чистити воду вугіллям (ФОТО)"