coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine

Дві житомирянки стали суддями у Бердичеві: як і кого судитимуть (ВІДЕО)

З 2017 року у Бердичеві чекали на призначення нових суддів. «І нарешті дочекались», – каже голова Бердичівського міськрайонного суду Олександр Яковлєв.

За штатом суддів у Бердичівському міськрайонному суді має бути 12. Нині з повноваженнями віднедавна уже є 6-ро. В установі чекають ще на 1 суддю. Голова суду розповідає: на перше півріччя за статистикою до них надійшло 3500 справ і матеріалів. По навантаженню на рік реформою рекомендовано на 1 суддю 187 справ різних категорій. Близько 5 тисяч справ, які надійшли раніше і чекають свого часу, розглядатимуть старі судді. Новачки ж працюватимуть зі «свіжими надходженнями».

Суддя Людмила Хоцька родом з села Тетерівки Житомирського району і нині мешкає в Житомирі. Правників, каже, у родині не має, мама працює в музеї, тато водієм на водоканалі. Вчилась у Комерційному технікумі, після практики в Корольовському і Богунському судах, розповідає пані Людмила, її покликали працювати архіваріусом. З 2003 року жінка у судовій системі. Вищу освіту отримала в Національній юридичній академії імені Я. Мудрого. Затим працювала секретарем судових засідань.

«Суддею стати зараз непросто, це затяжний процес. Почалось все з подачі намірів. Охочих було понад 5 тисяч. Далі здавали документи, іспит кваліфікаційний з 2 етапів: тести з української мови і права. Після ті, хто пройшов іспит, мав пройти морально-психологічний тест, затим – співбесіду з психологом. З 5 тисяч чоловік лише 700 допустили до морально-психологічної бесіди. Після психолога була спеціальна перевірка на відповідність документів, декларацій, дипломів. Затим нас зараховували до Національної школи суддів, а через 3 місяці ми здавали іспит, наші роботи довго перевіряли. Далі складали рейтинг, після якого оголошувався конкурс на посади у судах. Потім була співбесіда з Вищою радою правосуддя, і, нарешті, Указ Президента та присяга. Це мій шлях з 2017 року і по 2020», – розповідає Людмила Хоцька.

У суді Бердичева, каже жінка, дуже гарний колектив, все злагоджено і швидко. Вестиме суддя кримінальні справи.

«Розуміла, куди йду, на яку роботу, які обов’язки буду виконувати, була готова до цього. Мені не страшно», – переконує вона.

А от цивільними справами у Бердичівському міськрайонному суді займатиметься Тетяна Большакова. Вона вже з п’ятниці на роботі. Родом жінка з Житомира, навчалась на юрфаці Кооперативного коледжу бізнесу і права. Далі вступила до Київського національного університету імені Т. Шевченка, де 6 років здобувала юридичну освіту. У судовій системі з 2007 року. Працювала спеціалістом І категорії в Житомирському апеляційному господарському суді до його ліквідації. З 2011 – в Житомирському апеляційному адміністративному суді головним спеціалістом, затим помічником судді до ліквідації суду. Певний час була начальником юрвідділу «Житомирських ласощів», згодом отримала пропозицію стати помічником в Касаційному адміністративному суді Верховного суду. Звідти, пройшовши усі відповідні процедури та етапи,  прийшла на посаду судді у Бердичів.

«Думаю, суддя має володіти вольовими якостями, щоб приймати дійсно законні і виважені рішення. І мати гарну нервову систему. Рішення мають бути виваженими і відповідати закону. Звичайно, що ми живемо у правовій державі і треба зважати на обставини, які буде у справі бачити суддя. Не одна буква закону не розкриває сутності тих правовідносин, з чого складається справа»,  каже Тетяна Большакова.

Голова суду Олександр Яковлєв пояснює: Бердичівський район хоч і територіально збільшився, та це не означає змін для роботи судів як у Бердичеві, так і, приміром, у Андрушівці. Принаймні поки.

«Розпочата реформа по окружним судам – вона не завершена. Було рішення про ліквідацію Бердичівського міськрайонного суду, яке мало завершитися створенням окружного суду. До моменту його створення наш суд працює у такому форматі як є. Реформа не завершена, окружний суд не створено, ліквідація не відбулася. Поки не  буде Указу Президента і закону, всі суди продовжують працювати і здійснювати свою юрисдикцію по тим районам, за якими закріплені», – зазначає голова суду у Бердичеві.

Будьте першим, хто прокоментував "Дві житомирянки стали суддями у Бердичеві: як і кого судитимуть (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*