1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models

Ханука-2020: як це було у Бердичеві (ВІДЕО)

Цьогоріч єврейське свято Ханука припало на 10 грудня. Попри доволі зимну погоду, ожеледицю і крижаний дощ воно збирає бердичівлян на Центральну площу. Через карантинні обмеження, каже помічник головного рабина Бердичева, багато хто не прийшов на святкування. Але на свіжому повітрі святкувати все ж вирішили: цій традиції народу близько 2150 років. Один з уроків, який несе Ханука, пояснює Аківа Нємой, – старатись завжди додавати світла.

«Якраз у такі періоди, коли світ погруз у тьмі, коли все невизначено, незрозуміло, багато складнощів, неприємностей, невпевненостей, треба додавати більше світла, радощів», – говорить помічник головного рабина Бердичева Аківа Нємой.

Уже півроку через пандемію короновірусу всі свята євреї святкують вдома. Община піклується, щоб у людей було все необхідне.

«Ми готуємо святкові набори, це в тому числі ханукальні світильники, свічі, пригощання, які всі отримають завтра до себе додому – готові порції зі святковими стравами, які ми готуємо спеціально для членів общини», – додає він.

Святковий атрибут Хануки – мінора. Це конструкція із ханукальними свічами. За традицією, по одній щодня їх  запалюватимуть, поки не засяють всі. Цьогоріч у головного рабина міста місія запалити першу свічу разом з новим міським головою Сергієм Орлюком.

«Все загорілося зразу і сумнівів не було, він показав радість, що зразу загорілось без заминки. Будемо надіятись, так буде в подальшому – все з першого разу», – ділиться враженнями Сергій Орлюк, міський голова Бердичева.

Чому мають горіти свічки на Хануку? Відповідь у головній ідеї свята, каже Аківа Нємой. А саме донести звістку про чудо, яке відбулось в Ієрусалимському храмі понад 2 тисячі років тому. Тоді запалювали свічки завдяки спеціальній ритуальній олії. Коли маковії перемогли греків, її лишився лише один глек. Для виготовлення нової треба було 8 діб. Але сталось чудо: наявного глека вистачило, щоб свічі горіли цей час. І зараз на згадку про це Хануку святкують саме 8 днів.

«В непростий темний час треба старатись додавати світла, треба старатись знайти якісь ресурси, які дадуть нам новий заряд енергії, допоможуть нам не впадати у відчай і дай Бог ми чекаємо, що Всевишній знову сотворить чудо і позбавить нас від всіх нещасть», – додає Аківа Нємой.

Сергій Орлюк каже: свято гарне і світле. Коли люди радіють, святкують попри життєві труднощі, лишається благословити їх на це.

«Налаштовані на співпрацю, на подальший розвиток наших відносин. І з моєї сторони буде так само, всі свята, міроприємства – від мене буде тільки підтримка», – каже він.

Незмінною є традиція на Хануку веселитись, смакувати солодкими пончиками від єврейської громади і зичити ближнім найбільших щедрот у житті та світла в душі.

Будьте першим, хто прокоментував "Ханука-2020: як це було у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*